L. Almási sa stal Hráčom mesiaca

L. Almási sa stal Hráčom mesiaca

RedakciaŠport27.10.2020

V sezóne 2015/2016 Únia ligových klubov (ÚLK) spustila anketu o titul Hráča mesiaca futbalovej Fortuna ligy. Za september 2020 sa jej víťazom stal ružomberský útočník Ladislav Almási.

Slovenský reprezentant do 21 rokov získal celkove 30 bodov, na druhom mieste skončil maďarský reprezentant Zsolt Kalmár (DAC Dunajská Streda) – 24 bodov a na treťom Michal Faško (FC Nitra) – 16 bodov.

„Hroťák“ Ruže od fanúšikov dostal 851 hlasov a veľmi prajná mu bola tiež odborná porota. Na prvý „flek“ ho dali prezident ÚLK Ivan Kozák a technický riaditeľ SFZ a momentálne tiež tréner nášho národného mužstva Štefan Tarkovič. Druhá priečka Almásimu patrila na lístkoch bývalých špičkových futbalistov Vladimíra Kindera a Jozefa Kožleja a redakcie ŠPORTKY. Niekdajší ligový kanonier Róbert Semeník Laciho napísal na tretie miesto a akurát Martin Poljovka ho nemal medzi laureátmi.

Od koho ste sa dozvedeli o víťazstve v ankete? - spýtali sme sa takmer dvojmetrového obra, ktorý pod Čebrať prišiel z Dunajskej Stredy?

„Keďže hlasovanie som sledoval na oficiálnej stránke, výsledky som vedel už minulý týždeň, akurát teraz boli zverejnené.“

Čo vaša prvá reakcia?

„Bol to jednoznačne pocit šťastia. Priebežne som si mapoval, ako sa anketa vyvíja. Vedel som, že mám náskok a dúfal som, že to aj celkove vyjde.“

Určite niet pochýb, že vás na tento piedestál vykatapultoval hetrik v zápase proti Michalovciam (4:0), čo vy na to?

„Samozrejme, ten zápas mi vyšiel, ale spokojný môžem byť aj s celým septembrom. Skóroval som ešte v lige v Dunajskej Strede, či v oboch zápasoch Slovenského pohára v Lipanoch a v Prešove.“

Už sa ozvala kabína, koľko zacálujete, alebo treba pridať aj nejakú ´butilku´?

„Ešte nie, dnes sme mali len dopoludnia tréning, takže chalani túto informáciu nemali. Zajtra sa už určite dozviem presnú taxu. Isto nepôjde o žiadnu fľašku, ale o peniaze. Na to som pripravený."

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia