L. Almási v dvadsaťjednotke bol pri dvoch góloch

L. Almási v "dvadsaťjednotke" bol pri dvoch góloch

RedakciaŠport18.11.2020

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zavŕšila svoje učinkovanie v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy. Po prehre v Tbilisi s Gruzínskom 1:2, včera zverenci trénera Jaroslava Kentoša v Nitre zdolali Lichtenštajnsko 6:0. V skupine A Slováci skončili na nepostupovom 4. mieste.

V oboch dueloch v našej základnej zostave nastúpil ružomberský útočník Ladislav Almási a proti Lichtenštajnsku bol v 33. min. autorom tretej presnej trefy, pričom ešte „vyrobil“ aj otvárací gól. „Bolo to podobná situácia, ako keď som skóroval. Akurát v tomto prípade brankár moju hlavičku po rohovom kope vyrazil a Kadák len doklepol loptu do siete. Som rád, že s ´dvadsaťjednotkou´ som sa takto úspešne rozlúčil,“ rozprával Almási. „Predovšetkým som si chcel tento zápas užiť, veď jedno krásne obdobie v mojej kariére sa naplnilo. Okrem ´osemnástky´, som prešiel všetkými mládežníckymi výbermi Slovenska. Z toho posledného mám kopec kamarátov, dokonca s niektorými chalanmi som hrával ešte v Senici. Teraz sa už ale musím pozerať iba dopredu,“ dodal takmer dvojmetrový „hroťák“, ktorý 6. marca dovŕšil 21 rokov.

Debut v našom reprezentačnom tíme mal Timotej Múdry, ktorý naskočil v oboch stretnutiach. „Bolo mi cťou byť na tomto zraze. Hoci prvý zápas v Gruzínsku sme absolútne nezvládli. Aspoň sme však zakončili kvalifikáciu vysokým víťazstvom,“ dal sa počuť stredopoliar Ruže, ktorého vek „pustí“ aj do ďalšieho dvojročného cyklu s reprezentačným družstvom do 21 rokov. „Určite budem tak na sebe pracovať, aby som bol pravidelne pozývaný do národného tímu. Je len super, že ma tréner Kentoš mohol vidieť v medzištátnom stretnutí, tiež na tréningu a azda trochu ma spoznal i po ľudskej stránke,“ pripojil Múdry (nar. 4. apríla 2000).

Aj Matúš Kmeť je naďalej kandidátom na reprezentačný dres do 21 rokov. „Tento blok bol určite pre mňa prospešný. Spoznal som sa s trénerom, s niektorými hráčmi a zbieral skúsenosti. V klube si musím minimálne udržať aktuálnu výkonnosť, aby prišla aj ďalšia pozvánka do ´nároďáka´. Za každú minútu na ihrisku som bol veľmi vďačný,“ vyznal sa Kmeť (27. júna 2020). V súboji s Gruzíncami odchovanec ružomberskej „koženej“ nastúpil v 82. min., no proti Lichtenštajnsku odohral celý druhý polčas. „Na začiatku som mal nejaké straty lôpt, ale potom som striedal dobré momenty s menej vydarenejšími. Asi taký priemer,“ oznámkoval sa Kmeť.

Reprezentačný blok z MFK Ružomberok ešte absolvovali aj brankár Ivan Krajčírik, ten si nepripísal zápasovú čiarku a Alexander Mojžiš, ktorý bol v základnej jedenástke v Tbilisi. Krajčírik ešte naďalej bude patriť do „dvadsaťjednotky“, kým pre Mojžiša to bola rozlúčka s touto kategóriou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia