L. Droppová sa z Ružomberka odrazila do rakúskej ligy

L. Droppová sa z Ružomberka odrazila do rakúskej ligy

RedakciaŠport16.3.2021

Do Ružomberka prišla pred šiestimi rokmi z chlapčenského družstva Ľubele. V septembri 2018 sa talentovaná futbalistka z Liptova porúčala do najlepšieho tímu v republike Slovana Bratislava. Po jednej sezóne sa vrátila zase pod Čebrať. Od 20. januára 2021 je Lucia Droppová hráčkou účastníka najvyššej rakúskej súťaže SKV Altenmarkt.

Najprv prišla ponuka z poľského Gdansku. Išlo o prvoligový klub, no počas skúšky ma tamojšie podmienky zvlášť neoslovili. Moje predstavy boli trochu iné. Hoci tento krok nevyšiel, už som vnútorne bola tak nastavená, že túžim po zmene, teda vyskúšať dačo nové. Chcela som si nájsť klub so slušnými zázemím, aby som sa mohla posúvať ďalej. Vtedy ma napadlo zavolať kamarátke z niekdajšej mládežníckej reprezentácie Diane Lemešovej, ktorá hráva práve za Altenmarkt. Pozisťovala som si nejaké informácie a Diana vybavila aj próbu. Nuž a po nej som sa stala hráčkou miestneho klubu. Altenmarkt je väčšia dedina, jediná v prvej lige, asi pol hodiny cesty autom z Viedne,“ objasnila pohnútky ďalšieho miľníku vo svojej kariére dievčina z Liptovských Vlachov.

Lucia s novou adresou spája nielen futbalové, ale i osobné plány. „Tento školský rok budem maturovať na Gymnáziu M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši. Po skončení strednej školy zamýšľam dať si rok pauzu a potom pokračovať štúdiom jazykov. Čo sa týka športovej stránky, mojou ambíciou je pravidelne hrávať a zlepšovať sa. Zatiaľ každá minúta strávená na ihrisku bude pre mňa cenná. Už teraz môže povedať, že rakúska ženská liga, v ktorej už odštartovala jarnú časť, sa nedá porovnať so slovenskou. Futbal je oveľa rýchlejší, dynamickejší a súbojovejší.“

Po návrate z Tehelného poľa bývalá mládežnícka reprezentantka do sedemnásť a devätnásť rokov bojovala s MFK Ružomberok o návrat do elitnej súťaže žien pod Tatrami. Predchádzajúci ročník mali „baby“ nádejne rozbehnutý, lenže kvôli covidu sezóna po jesennej časti bola anulovaná. Aj teraz Ružomberčanky si to namierili k postupu, avšak nad osudom všetkých amatérskych futbalových súťaží visí veľký otáznik. „Keď sa vypadlo z I. ligy, družstvo sa viac zomklo. Prišiel aj nový tréner Ľuboš Žihlavník, ktorý nám veľa dal po futbalovej stránke a zároveň veľmi dbal aj na to, aby sme boli jeden tím. Žiaľ, ani jesenný program sa nestihol dohrať. Potom bolo dovolené trénovať len v šestici a napokon prišiel úplný zákaz,“ pripojila 19 – ročná Droppová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia