Ľ. Golis k odchodu M. Zsigmunda na východ

Ľ. Golis k odchodu M. Zsigmunda na "východ"

Ján SvrčekŠport31.5.2024

Nemusíme si klamať. Určite bol to šok, keď kapitán víťaza Slovenského pohára MFK Ružomberok Marek Zsigmund z ničoho nič podpísal trojročný kontrakt s FC Košice. Dlhšie bolo známe, že prebiehajú rokovaniu s jeho materským klubom o ďalšej spolupráci. Napokon stredopoliar Liptákov prvý raz živote, okrem hosťovania v Liptovskom Hrádku, zmenil svoju futbalovú adresu. Hoci všetko nasvedčovalo, že pod Čebraťom bude pokračovať.

Generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis pred denník Šport takto objasnil celú situáciu: „Mne osobne Marek Zsigmund tvrdil, že sa dohodneme. Rokovania boli dlhé. Súviseli s tým, že s agentom (Štefanom Zošákom, pozn. aut.) požadovali výrazné zlepšenie doterajšej zmluvy, čo sme akceptovali. Ja som sa na konci tejto story osobne stretol s Marekom Zsigmundom, keď som mu vysvetlil, aká je naša klubová pozícia vo veciach, ktoré boli ešte otvorené. Vzal si dva dni na rozmyslenie. Stretli sme sa znova a povedal mi: Pán Golis, dohodneme sa. Následne sa spolu s agentom Štefanom Zošákom odmlčali. Dozvedeli sme sa, že ide inde. Považujem to za neférové konanie od Mareka i agenta. Sme sklamaní, pretože sme urobili maximum, aby zostal.“

Ružomberský fanúšik teraz bude určite zvlášť zvedavý, ako sa víťaz Slovnaft Cupe, čo aj avizoval, posilní. Aj so zreteľom na to, že mužstvo čaká Európska liga.

Foto: autor, FC Košice

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia