Lackovci s Pažítkom odpálili svoj zaujímavý formát

Lackovci s Pažítkom odpálili svoj zaujímavý formát

RedakciaŠport7.7.2021

Nová Futbalová akadémia TST (Tadeáš Lacko, Samuel Lacko, Tomáš Pažitka) z Ružomberského okresu rozbehla v Liptovskom Jáne svoj prvý projekt. Od nedele (4. júla) je to kemp pre žiacke kategórie roč. nar. 2007 – 2010 od 11. do 16. júla prídu na rad prípravky (2011 – 2014).

Celkove sa nám prihlásilo šesťdesiat detí, čo je, vzhľadom na štart, veľmi pekné číslo. Prvý turnus bol úplne ´vybukovaný´ a takmer aj druhý,“ povedal pre náš portál Tadeáš Lacko, tiež hrajúci kouč futbalistov OŠK Švošov a šéf realizačného tímu ružomberskej „ú štrnástky“.

Zruba rok nám trvalo, kým sme všetky náležitosti dali dokopy a rozbehli vlastný formát. Chceme podporiť futbal na vidieku, nadviazať spoluprácu s obcami. Máme pocit, že do kľúčových klubov Liptova MFK Ružomberok a Tatrana Liptovský Mikuláš prúdi čoraz menej mladých futbalistov z obcí. Kedysi to boli úplne iné čísla,“ pokračoval T. Lacko.

V Liptovskom Jáne je trio mladých trénerov maximálne spokojné. „Väčší počet, vzhľadom na ubytovacie kapacity, by sme ani nezvládli. Je to tak na hrane. Prišli chlapci z Liptova, z Oravy a dvaja aj z Trenčína,“ pochvaľoval si T. Lacko a prešiel aj k samotnej náplni pobytu. „Samozrejme, prioritou sú futbalové tréningy, do denného programu takisto zaraďujeme ďalšie spoločné aktivity. Rôzne súťaže, zahráme si napríklad nohejbal, no nechýbajú ani prechádzky do krásnej okolitej prírody. Napríklad zajtra máme v pláne návštevu Jánskej jaskyne. Medzi chlapcov prišli tiež vzácne persóny – bývalý ružomberský tréner Ján Haspra a niekdajší slovenský reprezentant Erik Jendrišek. Išlo o veľmi spontánnu besedu, chalani boli naozaj nadšení. Obaja hostia sľúbili, že prídu pozdraviť i prípravkárov,“ dopovedal Tadeáš Lacko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia