Lákavé motúzy kráľovnej športu na Zarevúcej

Lákavé motúzy kráľovnej športu na Zarevúcej

RedakciaŠport1.7.2022

Do areálu Základnej školy Zarevúca v Ružomberku sa vracia projekt s názvom Prázdninová atletika, ktorý tohto leta prvý raz zastrešuje ŠK SKI Ružomberok. Podobne, ako v minulosti, má tento formát za sebou strategického podporovateľa Občianske združenie Ružomberčan. Pri reštarte cennú pomocnú ruku podala tiež Pedagogická fakulta Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Týmto zároveň nadväzujeme na aktivity nášho Športového klubu bežeckého lyžovania a biatlonu. Som len rád, že sme pre spoločnú vec získali aj dekana Pedagogickej fakulty KU Petra Kršku,“ uviedol hlavný iniciátor pravidelných tréningov „decák“ na tehlovom tartane a priľahlých sektoroch pre technické disciplíny Ľuboslav Palguta.

Budú to skôr kondičné tréningy,“ vysvetľoval P. Krška, tiež bývalý špičkový žrďkár, ktorý spolu s Ľ. Palgutom je odborným garantom leta na Zarevúcej. „Pomôžu nám atléti z mojej tréningovej skupiny a naši študenti. Ak by sme týmto krokom už len prilákali deti do rôznych krúžkových športových aktivít, bol by to pekný úspech,“ dal sa počuť P. Krška.

Určite nejde o žiadnu samozrejmosť, naopak o chvályhodnú ponuku pre chlapcov a dievčatá, na ich vyžitie po skončení školského roka. „Prázdninový čas detí je treba niečim vyplniť. My sme sa rozhodli podporovať rozvoj pohybových aktivít,“ pripojila za OZ Ružomberčan Jana Štreitová.

Športové prázdninové činnosti sú určené pre všetky deti od 6 do 12 rokov. Tréningy budú prebiehať každý utorok a štvrtok od 9:00 do 10:30 hod. Celý projekt štartuje 7. júla o deviatej hodine a potrvá do 18. augusta. Na prvý tréning je potrebné, aby sa dostavil zákonný zástupca dieťaťa a vyplnil prihlášku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia