Lavrinčíkove prvé štatistické zárezy

Lavrinčíkove prvé štatistické zárezy

Ján SvrčekŠport7.10.2023

Ružomberské tri body vo včerajšom dueli 10. kola futbalovej Niké ligy v súboji so Zlatými Moravcami (2:0), necelé tri minúty po návrate mužstiev zo šatní na ihrisko postil Samuel Lavrinčík.

Mám za sebou prvý gól v Ružomberku i prvú asistenciu. Samozrejme, veľmi sa z toho teším. Navyše, ja nie som žiadny vychýrený strelec. Je známe, že gólov veľa nedávam. Najdôležitejšie sú body, no určite radosť človeku spravia aj individuálne čísla,“ uviedol bezprostredne po stretnutí Lavrinčík, ktorý v lete prestúpil pod Čebrať z AS Trenčín a bol to jeho desiaty štart za Ružu, pričom nechýbal ani v jednom „majstráku“. Autor druhého gólu pripojil aj jednu zaujímavosť: „V lige som trikrát skóroval a vždy proti Zlatým Moravciam. Bodaj by sme s nimi hrali každý deň.“

Pred domácim kolektívom bol včera, po predchádzajúcom nevydarenom zápase s Michalovcami (0:0), jednoznačný imperatív – získať tri body. „Všetci sme dobre vedeli, že sa musí vyhrať. Od začiatku sme mali viac z hry a napokon i celé stretnutie pod kontrolou,“ konštatoval 22 – ročný defenzívny stredopoliar.

Po tomto kole našu najvyššiu futbalovú súťaž preruší asociačná prestávka. O to vydarený zápas proti ViOn – u s úspešným koncom je cennejší. „Netajím, chceli sme mať viac, než trinásť bodov, no určite je dôležité, že mužstvo sa pred ´repre´ pauzou naladilo víťazstvom. Veľmi sme ho potrebovali, vravel ďalej Laurinčík.

Na otázku, čo na ihrisku klapalo v súlade s herným plánom a čo mohlo byť lepšie, bývalý reprezentant do 21 rokov odvetil: „Nikdy vám nevyjde všetko podľa predstáv. Avšak veci, na ktoré sme sa pripravovali, viac – menej vychádzali. Trochu ma škrie, že v prvom polčase sa nepremenili niektoré šance. Mohol byť ďalší priebeh pokojnejší.“

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia