Legendaris** môžu v sobotu spečatiť hetrik

Legendaris** môžu v sobotu spečatiť hetrik

RedakciaŠport20.1.2020

Líder tabuľky Legendaris** opäť menil len cifru v stĺpčeku víťazstvá, keď rozbombardoval Remix 17:5. „Boli sme o dve-tri triedy lepší. Vpredu sme takmer všetko hrali na Paľa Slováka, kolegovi chceme pomôcť, aby sa stal najlepší kanonierom sezóny. V tejto minibitke má veľmi zdatného súpera v ´rapidákovi´ Petrovi Mahútovi, ten v sobotu jedenásťkrát skóroval,“ rozprával 5 – gólový Teplan Miroslav Bobek. Najbližšie, keď už pôjde o predposledné „dostaveníčko“ v telocvični Základnej školy Klačno, si Legendaris** zmerajú sily s mužstvom Ako chcete. „Ak vyhráme, bude to náš tretí titul. Chceme už v sobotu súťaž uzavrieť, aby sme na záver proti Sokolovni nemali nervy. Piť sa však v žiadnom prípade nebude, my musíme vyhrať všetky stretnutia, taký sme si dali záväzok,“ pripojil útočník Liptovskej Teplej.

Partia Ako chcete zase rozdrvila Havkáčov z Lúčok (17:5), tí však s mimoriadne diétnym kádrom odtiahli až dva duely. „Áno, schuti sme si zastrieľali,“ pritakal Tadeáš Lacko z víťazného tímu. „Mali sme to však oveľa ľahšie, keďže súper nastúpil s úzkym počtom hráčov. No teraz nás čakajú už len dva veľmi ťažké zápasy, proti prvým dvom celkom. Najbližšie to bude Legendaris**, žiaľ, nebudeme v kompletnom zložení, viacerí chalani budú chýbať. V plnej sile by sme možno Teplanom predčasnú oslavu prvenstva nedopriali. Verím, že skončíme v prvej štvorke, no ambície boli vyššie. Ťažko sme sa však dávali dokopy, aj preto, že štyria trénujeme pri ružomberskej mládeži a naše termíny neraz kolidujú,“ vravel T. Lacko.

Pred týždňom sa Lukás Teličák z FK Nebuď blázon zastrájal, že jeho „mančaft“ už všetky stretnutia vyhrá, no v sobotu proti FC CF bral iba bod (10:10), a veľa nechýbalo, aby odchádzal z palubovky s nulou. „Bol to veľmi dobrý zápas, klobúk dole pred súperom, ktorý ho odtiahol len s piatimi, no mladými behavými chlapcami. V úvode sme prehrávali 0:2, potom sa nám podarilo skóre otočiť a dvanásť minút pred koncom bol stav 10:7 v náš prospech. Škoda, že sme to neudržali, vlastné chyby nás stáli tri body. Veru, v šatni boli poriadne vetry. Aj ja som zvýšil hlas, takisto Ľubo Kubáň. Celkove sme boli kritické voči sebe. Predčasne sme sa videli víťazmi,“ hodnotil najstarší matador FC CF 46 – ročný Pavol Kupčo. „Máme dobrú partiu, ligu si užívame, je to skvelý projekt. Oproti minulému roku sme sa obklopili mladšími chlapcami, my starší už toľko nevládzeme. Cenné je, že pravidelne tí istí sa vždy v sobotu stretneme,“ pripojil P. Kupčo.

9. hrací deň: Rapids – Havkáči 19:10 (8:5), Mahút 11, Jánoš, Lazík a Pšenčík po 2, Furťo, Hlavčo – F. Hrbček a B. Hrbček po 4, Pašovič 2, FK Nebuď blázon – FC CF 10:10 (2:4), Teličák 6, Mlynár a Naď po 2 – Kubáň 3, Kupčo a L. Drdák po 2, Gejdoš, Rojček, Šiška, Rapids – Golden Boys 3:7 (2:3), Lazík, Mahút, Pšenčík – Hrdina, Daniel a Klačko po 2, Sekera, Ako chcete - Havkáči 17:5 (7:2), Borek 5, T. Lacko, Pažítka a Kutlík po 3, Chyla – Mišík 2, B. Hrbček, Legendaris** - Remix 16:3 (7:1), P. Slovák 7, Bobek 5, Kvasničák 3, Smieška – Kutaj, E. Vierik, Fifthy Klan – SSC Sokolovňa 3:3 (1:3), Droppa, Mikulec, M. Kučera – K. Kučera 2, Jurika.

Poradie: 1. Legendaris** (8 zápasov) 24 b., 2. Golden Boys (8) 21, 3. Rapids (9) 15, 4. Ako chcete (8) 15, 5. FK Nebuď blázon (7) 10, 6. SSC Sokolovňa (8) 10, 7. Remix (8) 9, 8. Fifthy klan (8) 8, 9. FC CF (8) 7, 10. Colchoneros (8) 7, 11. Havkáči (8) 3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia