Legendaris** už majú tretí triumf v suchu

Legendaris** už majú tretí triumf v suchu

RedakciaŠport30.1.2020

Predposledný hrací deň Ružomberskej futsalovej ligy (RFL) v telocvični Základnej školy Klačno priniesol prvú kontumáciu v prospech lídra Legendaris**, keďže „mančaft“ Ako chcete sa nepozbieral, čo už vopred avizoval. Teplania s predstihom sa stali aj víťazmi 3. série RFL.

Tentoraz zvlášť zaujal Remix, ktorý šokujúco položil na kolená druhý Golden Boys (7:6). „Myslím si, že súper nás podcenil. Vsadili sme na dôslednú defenzívu, pred stretnutím sme si povedali, že budeme poctivo brániť a vyrážať do protiútokov. Takmer každý náš brejk skončil gólom,“ rozprával Erik Vierik z víťazného mužstva. Pre aktuálny siedmy Remix, ktorý už odohral všetky zápasy, to bolo len štvrtý plný bodový zásah. „V úvode nás brzdila nezohratosť, potom sme zase doplácali na nekompletnosť, predovšetkým absenciu kľúčových hráčov. Čo sa týka súpisky, máme tím, ktorý mal byť vyššie.“ Erik Vierik spolu s bratom Patrikom sprobovali RFL aj vlani, ale v iných farbách. „Hrali sme za Belanov, za Vlkov, lenže tá partia sa teraz nedala dokopy. Potom sme prikývli osloveniu Michalu Sanigu z Liptovských Revúc.“

Vierikovci momentálne „kopú“ V. ligu za tretí celok V. ligy Bešeňovú, ktorá po jeseni stráca len dva body na vedúcu Oravskú Porubu. „Druhý týždeň už trénujeme. Jeseň bola výborná, myslím si, že dá sa zabojovať o postup,“ pripojil Erik Vierik, ktorý zatiaľ Bešeňovcom pomohol trinástimi gólmi.

Tretia kapitola RFL vyvrcholí v sobotu (1. februára) zápasmi záverečného kola.

10. hrací deň: FK Nebuď blázon – Fifthy klan 17:4 (12:2), M. Pindura 6, Teličák 5, J. Pindura a Volf po 3 – Kiebel a Uram po 2, Los Colchoneros – FC CF 16:3 (9:0), Glemba, Chamaj a Roštek po 4, Sokol 3, vlastný – Kubáň 2, Šiška, Golden Boys – Remix 6:7 (4:3), Klačko, Hrdina, Hutnik, Baláž, Daniel – E. Vierik a Praženica po 2, P. Vierik, Mišák, Lupták, SSC Sokolovňa – Havkáči 8:4 (5:2), Žiaran 3, K. Kučera 2, Urban, P. Kajan, Jurika – Mišík 2, B. Hrbček, vlastný, Ako chcete – Legendaris** 0:5, kont., Nebuď blázon – Remix 9:5 (2:1), M. Pindura 4, Teličák a Šimo po 2, J. Pindura – Lupták 3, E. Vierik, P. Vierik.

Poradie: 1. Legendaris** (9 zápasov) 27 b., 2. Golden Boys (9) 21, 3. Nebuď blázon (9) 16, 4. Rapids (9) 15, 5. Ako chcete (9) 15, 6. SSC Sokolovňa (9) 13, 7. Los Colchoneros (9) 10, 9. Fifthy klan (9) 8, 10. FC CF (9) 7, 11. Havkáči (9) 3.

Najlepší strelci: Mahút (Rapids) 30, P. Slovák (Legendaris**) 29, Volf (FK Nebuď blázon) 19.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia