Len egálová rozlúčka s rokom 2022: Ružomberok - Zlaté Moravce 2:2

Len egálová rozlúčka s rokom 2022: Ružomberok - Zlaté Moravce 2:2

RedakciaŠport27.11.2022

Ani v šiestom dueli v rade v šatni ružomberských futbalistov nezaznel víťazný pokrik. V úplne poslednom zápase fortunaligovej jesene, v dohrávke 17. kola, zverenci Petra Struhára len remizovali s ViOn – om Zlaté Moravce 2:2, keď vyrovnávajúci gól inkasovali v nadstavenom čase. Bol to zápas, v ktorom viac z hry, aj väčší počet šancí, mal domáci tím, lenže futbal sa hrá na góly.

Hneď v úvode „zakiksoval“ domáci stopér Malý, no obišlo sa to bez ujmy. V 10. min. mal veľmi dobrú príležitosť na otvorenie skóre ružomberský Gerec, ale gólman ViOn – u Lukáš reflexívne zasiahol nohou. V 25. min. kapitán MFK J. Maslo priamy kop z 18 m, hoci trochu z uhla, veľmi pekne zatočil do pravého horného rohu svätyne hostí, Lukáš však loptu vyškriabal. V 29. min. Regáli prenikol po pravej strane, ako na podnose naservíroval „gólovku“ Morongovi, ten však pred odkrytou bránou trafil len Čonku. V 44. min. sa skromná návšteva pod Čebraťom dočkala aj gólového ovocia. Regáli po individuálnej akcii, parádnou kolmičkou oslovil Gereca, ktorý v tutovej pozícii podstrelil Lukáča – 1:0.

Vstup do druhej „polky“ Ruži absolútne nevyšiel. V 51. min. Zlaté Moravce vyrovnali Grékom Niarchosom, ktorý zblízka hlavou dopravil loptu do domácej siete. O dve minúty však prišla expresná ružomberská odpoveď, keď Lichý nechytateľne trafil pravý vinkel – 2:1. V 62. min. Kelemen, po Madleňákovom centri, hlavou v sľubnej pozícii mieril nad bránu Zlatých Moraviec. V 70. min. striedajúci Brenkus z priameho kopu krásnou ranou opečiatkoval domáce brvno. To však z kopačky exružomberčana nebolo všetko. V úvodnej minúte nadstaveného času Brenkus ďalekonosným projektilom zo štandardnej situácie, asi 35 m, vyrovnal, keď v šoku zostal azda celý štadión. V úplnom závere veľa nechýbalo, aby Niarchos aj preklopil výsledok pre ViOn.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Do zápasu sa išli s plánom do 15. min. skórovať, čo sa nepodarilo. Videl som však na chlapcoch, že chcú ísť za gólom. Žiaľ, naše šance boli nevyužité a v závere polčasu sme boli obdarovaní, azda za tú našu snahu, gólom po veľmi peknej, rýchlej akcii. V druhom polčase sme chceli vedenie zvýšiť, lebo je známe, že Moravce sa nikdy nevzdávajú. Vyzýval som chalanov, aby pridali ešte jeden gól a držali si súpera na dištanc. Lenže nepokryli sme Niarchosa, ktorý je fakt dobrý hlavičkár. Prišla však výborná reakcia, Filip Lichý krásnym gólom upravil na 2:1. Stretnutie sme mohli rozhodnúť dvomi šancami a už istým gólom Kelemena, avšak celú sezónu sa trápime v zakončení a ani teraz to nebolo inak. V poslednej minúte sme dostali nešťastný gól.“

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (1:0)

Góly: 44. Gerec, 53. Lichý – 51. Niarchos, 90+. Brenkus. Žlté karty: Madleňák, J. Maslo, Tučný, Zsigmund - Pintér, Almeida. Rozhodovali: Smolák – Zemko, Štofík – 620 divákov

MFK: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Malý, Madleňák – Zsigmund, Lichý – Morong (78. Tučný), Chrien (60. Luterán), Regáli (60. Kelemen) – Gerec.

FC ViOn: Lukáč – Toml (81. Vikri), Pintér, Šuvalija, Čonka (46. Suľa) – Duga (69. Brenkus) – Almeida, Múdry, Ďubek (74. Pinte), Mondek – Niarchos.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia