Len najtesnejšie víťazstvo Žiliny v Liptovskej Teplej

Len najtesnejšie víťazstvo Žiliny v Liptovskej Teplej

Ján SvrčekŠport23.8.2023

V zápase 2. kola Slovnaft Cupu sa futbalisti OŠK Renop Liptovská Teplá (VI. liga) vypli k obdivuhodnému výkonu proti momentálne lídrovi Niké ligy mužstvu MŠK Žilina. V stretnutí, ktoré bolo otvorené až do konca, „šošoni“ vyhrali len 2:1.

V 13. min. skóre, po centri z pravej strany, hlavičkou otvoril Ghančan Addo. Teplania v 62. min. vyrovnali, keď sa vo vnútri žilinskej šestnástky presadil Matula. Avšak len tri minúty trvala domáca radosť, pretože ďalší futbalista z Ghany Bille, po rýchlej akcii, v tutovej pozícii prekonal veľmi dobre chytajúceho Žiarana.

Samozrejme, väčšia futbalová kvalita bola na kopačkách prvoligistu, no domáci ohromnou bojovnosťou a silou vôle, aj menšími zázrakmi v obrane, dosť favoritovi dnešný podvečer skomplikovali. Krásna návšteva (1100 divákov) mohla byť maximálne spokojná.

Ján Kovalčík, tréner Liptovskej Teplej: „Nezakrývam fantastické pocity. Veď chalani dokázali potrápiť také mužstvo, ako je Žilina, ktorá navyše je momentálne aj v ´laufe´. Keď som videl zostavu súpera, mal som naozaj malú dušičku. Kým chalani vládali, a to skoro až do konca, boli súperovi nepríjemným protivníkom. V útoku sme boli nebezpečnejší, ako minulý rok v ´pohári´ proti Ružomberku. Konečne sme dali aj gól mužstvu z najvyššej súťaže.“

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: „Veľmi sa mi v Liptovskej Teplej páčilo. Bolo tu skvelé prostredie. Domáci tím predviedol oduševnený výkon. Z jedinej svojej šance skóroval a tým zápas zdramatizoval. Našim najväčším nepriateľom bol terén. Naň sa hráči absolútne nedokázali adaptovať. Keď domáci vyrovnali, cítili šancu. Ak by sme vzápätí nešli zase do vedenia, záver by bol náročný, možno aj penaltový.“

OŠK Renop Liptovská Teplá - MŠK Žilina 1:2 (0:1)

Góly: 61. Matula - 13. Addo, 64. Bille, 1100 divákov.

Liptovská Teplá: Žiaran - Slovák, Šimo, Almaský, Kvasničák, M. Gejdoš (50. Foťko), Sališ (82. Bobek), Milan, T. Gejdoš, Eliaš (89. Chovanec), Matula.

Žilina: Belaník - Leitner, Kopásek, Adang (64. Bari), Myslovič (46. Chyla), Essomba (46. Iľko), Addo (46. Bille), Ndjeungoue, Gomola, Oravec, Rusnák (46. Javorček).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia