Len výron nepustil kapitánku MBK na bratislavskú palubovku

"Len" výron nepustil kapitánku MBK na bratislavskú palubovku

RedakciaŠport3.3.2020

V sobotňajšom dueli extraligy basketbalistiek Ružomberčankám v Bratislave proti Dubčeku (97:34), chýbala kapitánka družstva Miroslava Mištinová.

Nestáva sa, aby táto hráčka, ktorá v centre dolného Liptova ťahá štvrtú sezónu, mala nejaký zápasový výpadok. „Za celé ružomberské obdobie, som tuším raz stála zo zdravotných dôvodov. Bola to vlani, keď som lakťom dostala do nosa a úder mi spôsobil aj značné krvácanie. Následne sa cestovalo na ligové stretnutie do Nitry, ktoré som vynechala. Ak by však išlo o vážnejší zápas, určite by som aj s rozbitým nosom nastúpila. Veru, nepamätám si, kedy mi v minulosti zranenie vystavilo úplnú stopku,“ rozhovorila sa dnes (3. marca) 22 – ročná slovenská reprezentantka a najlepšia športovkyňa mesta Ružomberok za rok 2019.

Uplynulý štvrtok sa už tréning „žabiek“ chýlil ku koncu, keď Mištinová odkrivkala z palubovky. „Vyvrtla som si členok, takže bežný výron, no v danej chvíli mi nebolo všetko jedno. Dosť to zabolelo, na taký pocit nie som zvyknutá. V prvom momente mi hocičo preblesklo hlavou, myslela som na najhoršie. Som šťastná, že nič vážne sa nepotvrdilo a čo nevidieť, noha opäť bude v poriadku,“ pokračovala krídelníčka majstrovského tímu.

V sobotu (7. marca) ružomberské basketbalistky čaká extraligový duel proti Šamorínu a šéfka kabíny by nechcela na ihrisku chýbať. „V pondelok som sa začala znovu hýbať. Odkrútila som ´hodinku´ na bicykli, trochu poklusala i ľahko zadriblovala. Verím, že zajtra sa už už viac zapojím do spoločného tréningu a v sobotu budem trénerom k dispozícii. Či stopercentne nahotovaná, to si však momentálne nedovolím tvrdiť. Zranený členok sa však výrazne zlepšuje,“ optimisticky dodala Mištinová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia