Lezecký Ulenfeldov pohár s novým dátumom

Lezecký Ulenfeldov pohár s novým dátumom

RedakciaŠport19.4.2020

Horolezecký klub James Ružomberok na 14. marca 2020 chystal 8. ročník Ulenfeldovho pohára v lezení na umelej stene.

Všetko sme už mali kompletne pripravené, no na poslednú chvíľu kvôli výnimočnej situácii spôsobenej koronavírusom, sme podujatie museli odvolať,“ uviedol člen výboru HK James Július Stančok. Oblastná súťaž so statusom Slovenského pohára kategórie C hneď však dostala nový dátum. „Akciu sme v žiadnom prípade nechceli zrušiť, robíme ju radi. Kopec ľudí sme mali zaregistrovaných, nachystané ceny i medaily s rokom 2020. Škoda by bola všetko len tak nechať. Ulenfeldov pohár sme presunuli na 14. novembra 2020. Veríme, že v náhradnom termíne sa nám ho podarí zorganizovať.“

Určite iný je dopad súčasnej pohybovej karantény na kolektívne športy, ale bez ujmy nie je ani horolezectvo. „Skôr ako býva zvykom, bola uzatvorená lezecká stena v telocvični Združenej strednej školy polytechnickej na Sládkovičovej ulici. Museli sme sa zriecť oficiálneho otvorenia sezóny. Zatiaľ nemôžeme organizovať klubové akcie, ktoré pravidelne bývali každý mesiac. V júni bolo v pláne letné sústredenie, ktoré sa presúva na jeseň. Boli zrušené zahraničné výjazdy, čo pripadali na prvú polovicu roka. Do úvahy neprichádza ani žiadne kolektívne lezenie. Na skaly chodia akurát ´parťáci´ po dvojiciach,“ priblížil dopady pandémie Stančok.

Na druhej strane horolezci chcú aj trochu profitovať z momentálnej výluky škôl. „Dlhodobo plánujeme rozšírenie našej steny kvôli čoraz zvýšenému záujmu, či už vlastných členov, alebo verejnosti. Pôvodný zámer bol práce zrealizovať cez prázdniny, teraz chceme využiť väčší časový priestor a začať skôr. Pôjde zhruba o pridanie asi polovice súčasnej plochy. Dúfam, že za pomoci partnerov klubu, teda viacerých firiem z okolia Ružomberka, ktorým by som sa chcel touto cestou poďakovať, sa tento zámer podarí naplniť. Mal by to byť aj darček k budúcoročnej ´sedemdesiatke´ HK James. Okrúhle narodeniny si chceme niečím zmysluplným pripomenúť,“ uzavrel odhodlane Július Stančok.

„Bradatý“ ružomberský klub v súčasnosti eviduje cez stovku členov, čím sa radí k najpočetnejším v republike a je druhý najväčší v Žilinskom kraji.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia