Líder na štíte štiavnických futbalistov

Líder na štíte štiavnických futbalistov

RedakciaŠport28.6.2021

V súťažiach dospelých, pod riadením Stredoslovenského futbalového zväzu, bolo včera na programe posledné kolo skráteného ročníka 2020/2021.

V tretej lige Námestovo, ktoré už bolo istým postupujúcim, pri derniére sezóny prišlo o svoju neporaziteľnosť. Skalp nového účastníka II. ligy nečakane získali futbalisti Liptovskej Štiavnice (3:2). „Nezakrývam, po dvoch prehrách zavŕšiť sezónu víťazstvom nad lídrom, určite poteší. Lepší bol z našej strany prvý polčas, ktorý sa skončil nerozhodne 2:2. Gólom Klačka sme však rozhodli na začiatku druhej polky, pričom tá bola skôr o bojovnosti,“ konštatoval hrajúci štiavnický tréner Peter Hoferica. Jeho tím v 16 – člennom pelotóne skončil desiaty.

V piatej lige Bešeňová, ktorá pred týždňom oslavovala postup do štvrtej ligy, v Dlhej nad Oravou si zaknihovala druhú prehru v súťaži (predtým, ešte v 6. kole v Chlebniciach 2:3). Víťazovi B skupiny z rôznych dôvodov chýbala polovica základnej jedenástky, vrátane exligistov Zošáka, Božoka a Saparu. Švošov v priamom súboji o druhý „flek“ zdolal Oravskú Jasenicu 2:1, keď tri body v poslednej minúte zariadil Šimon Žiara. Likavka, ktorá skončila napokon ôsma, sa doma s Vavrečkou rozišla s bezgólovou remízou.

Pod kuratelou Liptovského futbalového zväzu (LFZ) sa už hralo len v siedmej lige. Baráž troch tímov o dve postupové miestenky otvoril duel Černovej proti Partizánskej Ľupči (1:0). V stredu (30. júla) je na programe druhý zápas Partizánska Ľupča – Iľanovo.

V nedeľu sa rozbehol aj Pohár LFZ, zo štyroch stretnutí 1. kola sa odohrali tri.

III. LIGA

Liptovská Štiavnica – Námestovo 3:2 (2:2), Klačko 2 (1 z 11 m), Matula – Stašák, vlastný (Hoferica).

V. LIGA

Švošov – Oravská Jasenica 2:1 (1:1), Dauda, Š. Žiara – Ratičák, Dlhá nad Oravou – Bešeňová 4:3 (3:0), R. Jendrišek 3, Capuliak – Mir. Almaský 2 (oba z 11 m), Vierik, Likavka – Vavrečka 0:0.

VII. LIGA

Černová – Partizánska Ľupča 1:0 (0:0), P. Kajan.

POHÁR LFZ

Smrečany/Žiar – Dúbrava 0:4 (0:0), M. Sokol a Danaj po 2, Hybe – Liptovský Trnovec 2:2 (1:1), na pokutové kopy 4:3, Bachar, Vozárik, Števček, Harich, Východná – Ludrová 1:6 (1:3), Gašparovič – Kučera 2, R. Kmeť, F. Droppa, Chovan, Záchej.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia