Ligová výluka pod Čebraťom bez spestrenia

Ligová výluka pod Čebraťom bez spestrenia

Ján SvrčekŠport11.10.2023

V našej najvyššej futbalovej súťaži je momentálne asociačná prestávka. Kouč MFK Ružomberok Peter Tomko po zápase proti Zlatám Moravciam (2:0) naordinoval chlapcom dva dni absolútneho kľudu. Od pondelka mužstvo zase „zarezáva“, akurát bez dvoch hráčov Alexandra Seleckého a Adama Tučného, ktorí sú na zraze reprezentačnej „dvadsaťjednotky“.

Pôvodne ružomberský realizačný tím mal tento týždeň v pláne aj mimofutbalové činnosti, no napokon takéto zámery padli. „Chceli sme ísť do kryokomory a uvažovali sme tiež s bowlingom. V klube však, a hlavne u mládeži, šarapatí nejaká viróza, tak sme zostali doma pri klasickom režime. Radšej byť svojim spôsobom izolovaní, ako riskovať. Zo zdravotných dôvodov stáli Samuel Šefčík, Štefan Gerec, Kevin Švehla a tiež môj asistent Marek Herčut. Už spomenuté aktivity, presunieme na neskôr,“ objasňoval situáciu v kabíne P. Tomko.

V piatok chalani odohrajú modelovaný zápas medzi sebou, cez víkend budú mať voľno a od pondelka mužstvo začne klasický predzápasový mikrocyklus, na konci ktorého ho čaká (21. októbra) duel Niké ligy na ihrisku aktuálne tretej Podbrezovej. „Chlapci kvalitne trénujú, a tak verím, že všetci budeme dobre pripravení na najbližšieho súpera. Očakávam veľmi ťažký zápas. Je to tím, ktorý chce hrať futbal a mohli sme vidieť, že v každom stretnutí zvolil ofenzívny štýl. ´Železiari´ takisto dokážu strieľať góly. Musíme byť na nich dobre nachystaní po všetkých stránkach. Ako vpredu, tak i v defenzíve,“ pripojil Peter Tomko.

Foto: autor, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia