Likavka v Slovenskom pohári vyradila Liptovskú Štiavnicu

Likavka v Slovenskom pohári vyradila Liptovskú Štiavnicu

RedakciaŠport5.8.2021

Včera v 1. kole Slovnaft Cupu futbalisti OŠK Likavka zdolali TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 2:1, keď otáčali skóre z 0:1 a v 2. kole 25. augusta (o 17. hod.) na svojom ihrisku privítajú Dolný Kubín.

Som veľmi rád, že chlapcom sa podarilo zdolať treťoligistu. Ešte dopoludnia som nevedel, ktorí hráči budú k dispozícii, keďže niekoľkých máme na týždňovkách. Napokon sa nám nejako podarilo mužstvo vyskladať. Dôležité bolo sa na súpera pripraviť aj takticky. Nemohli sme si dovoliť s mladými a behavými Štiavničanmi hrať úplne otvorenú, oko lahodiacu partiu. Chalani stanovené pokyny aj plnili. Všetci sa z postupu tešíme,“ vravel očividne spokojný tréner Likavky, ktorá v predkole Slovnaft Cupu vyradila po penaltovom rozstrele štvrtoligovú Rosinu Peter Dubovec.

Naopak kouč Družstevníka Peter Hoferica si vystúpenie v Slovenskom pohári diametrálne inak predstavoval. „Ťažko sa mi tento zápas hodnotí. Moje mužstvo ho malo zvládnuť, žiaľ opak bol pravdou. Po relatívne dobrom začiatku, sme dvomi chybami dovolili domácim ísť do vedenia. Od stavu 2:1 pre súpera, z našej strany to bolo tiež o väčšom počte nepremenených šancí. Likavka v tých fázach už nebola dáko aktívna, no gól nepadol,“ konštatoval lodivod účastníka III. ligy.

Hostia okresné derby dohrávali len desiati, keď v 79 min. bol po druhej žltej karte vylúčený Omasta.

OŠK Likavka – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 2:1 (0:1)

Góly: 53. 57. Sališ – 29. S. Maslo.

Likavka: Krakovský (90. A. Drígeľ) – Chorváth (90. Rošetka), Hančík, J. Lukáč, Gallo, T. Apolenár (75. Brtko), Kondra, Š. Drígeľ, Foťka (79. Královenský), Sališ, M. Pindura.

Liptovská Štiavnica: Grauza – Porubän, S. Maslo, Sekera (62. Ondrík), Kohút (56. Eliaš), Omasta), Koleň, Mihálik, Baláž, Varga (62. Strmenský), Klačko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia