Likavku na finiš sezóny hotuje P. Dubovec

Likavku na finiš sezóny hotuje P. Dubovec

RedakciaŠport9.6.2021

V jesennej časti futbalistov OŠK Likavka viedol brankár Adrián Drígeľ, no sám, hlavne vzhľadom na svoje celkové vyťaženie (stredoškolský pedagóg v Dolnom Kubíne a mládežnícky tréner MFK Ružomberok), hovoril o tejto funkcii iba ako o dočasnom riešení. To sa skončilo po koronapauze. Účastníka V. ligy spod hradu Likava prevzal Peter Dubovec, ktorý svojho času v Ružomberku mal na starosti družstvo žiačok, taktiež bol pri prípravke a v Martine dva roky spojil s družstvami chlapcov U 16 a U 17.

Všetko sa udialo po vzájomnej dohode. Najprv ja som oslovil OŠK a keď to bolo reálne, ozvala sa mi šéfka likavského futbalu Danka Bubniaková. Keďže pracujem v Ružomberku, hľadal som si futbalový tím v blízkom okolí,“ vysvetľoval 46 – ročný muž, minulosti i bezpečnostný manažér MFK Ružomberok.

Likavke po jedenástich kolách patrí stred tabuľky, konkrétne ôsma priečka so ziskom štrnástich bodov (4 víťazstvá – 2 remízy – 5 prehier), no zatiaľ mužstvo nemá úplne v suchu zotrvanie v súťaži. Jesenný program, po ktorom sa súťaž oficiálne uzatvorí, OŠK naplní 20. júna vo Vrútkach a 27. júna na vlastnom ihrisku proti Vavrečke. „Ešte neexistuje istota, ale nechceme nič nechať na náhodu. Treba získať tri body a potom sa nemusíme pozerať ani na výsledky súperov. Chceme urobiť všetko preto, aby sa obci V. liga hrala aj v ďalšej sezóne. Káder zostal rovnaký, nikto neodišiel, ani neprišiel, “ pokračoval Dubovec.

Hoci Likavka zatiaľ nevyplávala zo zostupových vôd, jej nový kormidelník reštart sezóny privítal. „Beriem to tak, že kompetentní robili všetko preto, aby sa dohrala aspoň jesenná časť a riadiaci orgán mohol vyhlásiť víťaza súťaže i mužstvá, ktoré vypadnú. Veď súťaživosť je vlastná každému športovcovi. Osobne som rád, že zväz takto postupoval, hoci nie je to úplne spravodlivé a tým zachránil jednu sezónu,“ dodal Peter Dubovec, držiteľ licencie UEFA A.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia