Liptovská Lúžna je tam, kde nechcela byť - na chvoste

Liptovská Lúžna je tam, kde nechcela byť - na chvoste

RedakciaŠport8.12.2020

Futbalistom OFK Liptovská Lúžna v šiestej lige patrí dvanásta priečka. Keďže Pribylina to „zabalila“, Lúžňania sú vlastne predposlední. Vlani po jeseni boli ôsmi a v súťažnom ročníku 2018/2019, ktorý bol (zatiaľ) posledný dohraný, skončili siedmi so ziskom 37 bodov, keď sa hrdili aj ďaleko najlepším kanonierom súťaže, 34 – gólovým Tomášom Nosákom.

Máme mladý tím, vyskladaný prevažne z devätnásť až dvadsaťjedenročných chlapcov. V kádri sú len traja skúsenejší hráči. V jeseni sme robili veľa chýb, najmä v obrane. Neraz sme sa hrnuli dopredu a potom prepadávali v obrane. Výsledkom bol kopec lacných gólov. Koncovka nebola najhoršia, lenže doplácalo sa na ´diery´ vzadu,“ rozprával tréner Liptovskej Lúžnej Peter Veselovský.

Dedina po štyroch kolách mala dve víťazstvá (nad Dúbravou 3:1 a Važcom 4:3), no potom už pridala len jedno, v 8. kole s Palúdzkou (2:1). „Doma, kde treba vyhrávať, sme dvakrát nezískali ani bod. Doslova neskutočný bol posledný zápas s Palúdzkou, viedli sme 2:0, do 73. min. 3:1 a potom súper otočil výsledok na 3:4. Bolo však viac stretnutí, kde nám body zbytočne ušli medzi prstami,“ pokračoval Veselovský.

V OFK sa pred sezónou hovorilo skôr o strede tabuľky a nie o pásme ohrozenia. „Kľudne sme mohli byť siedmi-ôsmi. Tabuľka je mimoriadne vyrovnaná, vyhráte dva zápasy a dá sa poskočiť o tri-štyri miesta,“ podotkol lúžňanský kouč. Jeho mužstvo získalo len o bod menej ako trio pred nimi Hubová, Lisková a Dúbrava a o tri zaostáva za ôsmou Ľubeľou.

V zime, ak to vôbec bude možné, musíme popracovať predovšetkým na defenzíve. No nezakrývam, mám vážne obavy, či súťaž na jar bude vôbec pokračovať,“ doplnil P. Veselovský, ktorý ešte prezradil, že nie je isté, či v kabíne OFK zostane už tradičný najlepší zakončovateľ mužstva Nosák, ktorý sa z Martina presťahoval ešte ďalej od Lúžnej, do Turčianskych Teplíc.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia