Liptovská Štiavnica a Liptovská Teplá na kraji s odvolaním neuspeli, ale nevzdávajú sa

Liptovská Štiavnica a Liptovská Teplá na "kraji" s odvolaním neuspeli, ale nevzdávajú sa

Ján SvrčekŠport5.4.2024

V Spravodaji Stredoslovenského futbalového zväzu (SsFZ) č. 37/2023-2024 z 22. marca 2024 sa píše, že na základe rozhodnutia športov- technickej komisie (ŠTK) sa TJ Družstevník Liptovská Štiavnica stáva prvým vypadávajúcim mužstvom zo IV. ligy a OŠK Renop Liptovská Teplá zase prvým vypadávajúcim tímom zo VI. ligy. V oboch prípadoch sa uvádza porušenie súťažného poriadku, ktoré sa týka mládežníckych družstiev.

Kluby z Ružomberskému okresu sa proti tomuto "expresnému" kroku, ktorý prišiel po polovici sezóny, odvolali. Včera (4. apríla) ale ŠTK všetko zamietla a prípady postúpila odvolacej komisii.

"Priznám sa, ani inú reakciu som nečakal. Neviem, čo sme komu urobili, že kompetentní to takto riešia. Ak neuspejeme u odvolacej komisii SsFZ, obrátime sa aj na rovnaký orgán Slovenského futbalového zväz," rozhovoril sa tajomník štiavnickej "koženej" Štefan Ondrejka. "Myslím si, že ľudia na SsFZ vôbec nemajú pravdu. V čl. 301 Súťažného poriadku sa píše, že zaradenie mužstva do súťaže, ešte pred začiatkom sezóny, schvaľuje výkonný výbor a ŠTK preveruje, či sú splnené podmienky. V Spravodaji SsFZ č. 1/2023-2024 30. júna 2023 vyšlo, že výkonný výbor i ŠTK odsúhlasili náš štart v štvrtej lige. Ak niekto pochybil, tak nie TJ Družstevník, ale výkonný výbor a ŠTK SsFZ. V prípade, že mali nejaké výhrady, mohli nás pred sezónou zaradiť o súťaž nižšie. A nie pred začiatkom jarnej časti označiť za vypadávajúce mužstvo."

Trošku iná, no z hľadiska krokov jednotlivých riadiacich orgánov (výkonný výbor a ŠTK) je situácia v Liptovskej Teplej, ktorá je lídrom svojej skupiny šiestej ligy. "Nič iné sa od ŠTK nedalo čakať. Od jej predsedu Ivana Šimka viem, že včera všetkých sedem členov zamietlo naše odvolanie," vravel tréner OŠK Renop Ján Kovalčík. "Ani od odvolacej komisii si veľa nesľubuje, v Banskej Bystrici je to jedna banda. Až potom však môžeme ísť na Slovenský futbalový zväz do Bratislavy. Takže uvidíme, čo sa bude diať. Do nejakých dvoch-troch týždňov by sme mali poznať svoj osud. Je to však veľmi smutné. Robíme, sme na čele tabuľky, no od stola nás niekto chce zničiť."

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia