Liptovská Štiavnica Trenčín nepotrápila

Liptovská Štiavnica Trenčín nepotrápila

RedakciaŠport12.9.2018

Žiadny zázrak sa nekonal. Telovýchovná jednota Družstevník Liptovská Štiavnica, ktorá po skvelej jarnej časti, (v nej zahviezdila aj sedemzápasovou víťaznou šnúrou), sa momentálne trápi v III. lige (je štrnásta s dvomi víťazstvami, no má jeden „majstrák“ k dobru) nedokázala potrápiť Európskou ligou vycepovaný AS Trenčín, ktorý prišiel v najsilnejšom zložení. Prvoligista v obci, ktorá ráta 1200 „duší“ vyhral 6:0.

Zverenci holandského kouča Ricarda Moniza postup vybavili už v úvodnom dejstve. Mega favorit síce prvé dve tutovky nevyužil, ale od začiatku dával najavo, že stretnutie berie maximálne vážne. Trenčania hýrili pohybom, rýchlo kombinovali a nič nepodcenili. Štiavnické hradby takmer polhodinu odolávali, lenže potom prišli dva bleskové „klince“ AS a stretnutie bolo vymaľované. V 27. min. Ubbink rozvlnil sieť z priameho kopu a hneď z ďalšej akcie do otvorenej obrany vnikol Mance a zvýšil na 0:2. Prvopolčasový účet v 33. min. uzavrel Skovajsa.

Po zmene strán sa zdalo, že Trenčania už tak netlačia na plynový pedál a hra sa vyrovnala. Žila tiež šanca na nejaký „gólik“ v trenčianske sieti. Avšak hostia opäť ožili a pokračovali v skaze Družstevníka. Pridali ešte tri gólové „kúsky“ a mohlo ich byť i viac.

Pred týždňom AS v národnom pohári vyhral vo Švošove 6:3, v Liptovskej Štiavnici si však udržal vzadu nulu, keď domácich nepustil do žiadnej vyloženej šance. „Oproti Švošovu dnes hral Trenčín o dve triedy lepšie. Jeho hráči jazdili, nedali nám žiadny priestor, boli sme bez šance. Hostia ešte aj za stavu 0:5 či 0:6 hrali ako by bolo 0:0, teda naplno a maximálne zodpovedne. Presne tak sa má favorit správať,“ povedal k stretnutiu tréner domácej družiny Viliam Hyravý.

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – AS Trenčín 0:6 (0:3)

Góly: 27. a 67. Ubbink, 28. a 76. Mance, 33. Skovajsa, 70. Chukwuemeka.

Družstevník: Žiaran – T. Gejdoš, Svetlák (46. Svetlošák), Badár, Mihálik, Hoferica, Macík (34. P. Vierik), M. Gejdoš, S. Vierik, Omasta (66. Matula), Eliaš.

AS: Šemrinec – Yem, Paur, Kleščík, Skovajsa – El Mahdioui (72. van Arnhem)– Bukari, Zubairu (68. Chukwuemeka), Sleegers (63. Corryn), Ubbink – Mance.

Rozhodoval: Vorel – 700 divákov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia