Liptovská tenisová liga prebieha v štyroch kategóriách

Liptovská tenisová liga prebieha v štyroch kategóriách

RedakciaŠport4.6.2022

Vlani sa v areáli Fitness centra California na ružomberskom sídlisku Klačno uskutočnil 1. ročník Liptovskej tenisovej ligy (LTZ) v dvojhre mužov (12 účastníkov) a žien (7). Zároveň, svojou dvanástou kapitolou ešte doznela aj Ružomberská tenisová liga, akurát zmiešaných dvojíc.

V aktuálnej sezóne pod organizátorskou taktovkou Milana Sekeru, ktorý všetky tieto projekty spúšťal a riadil, už beží len LTL, avšak v novom formáte. „Záujem bol veľmi pekný, máme dve ligy mužov, pričom v každej je po dvanásť hráčov. Zároveň sa rozbehla sedemčlenná liga žien, tiež dlhodobá súťaž v mužskej a ženskej štvorhre, so siedmimi, resp. ôsmimi dvojicami. Budúci rok pridáme ešte ženskú štvorhru, už teraz sa to na ´kočky´ tešia,“ informoval nás M. Sekera, ktorí prevádzkuje antukové dvorce na Klačne.

Ligové súťaže odštartovali 1. mája, pričom aktéri si sami dohadujú termíny zápasov. „Dobre to odsypáva, hrá sa často, veď ide dosť veľký projekt. Náš zámer je všetky súťaže uzatvoriť do polovice septembra. Predpokladám, že tých najlepších už budeme poznať aj o niečo skôr. Na prvý septembrový víkend plánujeme náš tradičný turnaj v dvojhre Klačno Open, kde chceme oficiálne vyhlásiť výsledky ligových súťaží aj s ocenením prvých troch,“ pokračoval Sekera.

Obľúbený ružomberský stánok „chlpatej loptičky“ tento rok o pár dní neskôr, ako bývalo zvykom, otvoril svoje brány verejnosti, ale už je plne využívaný. „Zvykli sme sezónu spúšťať niekedy v polovici apríla, no teraz to bolo v závere tohto mesiaca. Dlhšie totiž vládla zima. Nebol však dôvod nič naháňať, aspoň sme sa potom vyhli jarným mrazom,“ dodal šéf tenisovej časti Californie.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia