Liptovské derby a prvoligová derniéra Tatrana

Liptovské derby a prvoligová derniéra Tatrana

RedakciaŠport19.5.2023

Majster (Slovan Bratislava) i ďalší dvaja medailisti (Dunajská Streda a Trnava) sú známi. Už dávnejšie sa naplnila dvojročná fortunaligová etapa Liptovského Mikuláša. Napriek tomu posledné kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy ešte musí vyriešiť niekoľko neznámych. Spoznáme v ňom semifinálové dvojice play-off o účasť v Európskej konferenčnej lige a tiež mužstvo, ktoré čaká baráž o udržanie sa v najvyššej súťaži.

Ružomberskí futbalisti v poslednom kole nadstavby nastúpia zajtra (20. mája) o 18. hod. proti Tatranu Liptovský Mikuláš v Poprade. Tento duel síce v tabuľke skupiny o 7. - 12. miesto už nič nezmení, ale hrá sa o body a v neposlednom rade i o prestíž. „Na zápas vycestujeme s vlastným cieľom. Je to posledné kolo, navyše derby stretnutie. Pre súpera to bude rozlúčka s prvou ligou. Čo sa týka nás, dúfam, že pôjde o dobrú prípravu na baráž o pohárovú Európu,“ rozhovoril sa ružomberský tréner Peter Struhár. „Musíme byť pripravení a dávať pozor, aby sme nejakou hlúpou chybou neposadila súpera na koňa. Treba hrať koncentrovane a potvrdiť úlohu favorita.“

V utorok (23. mája) čaká ružomberských futbalistov 1. kolo play-off o Európsku konferenčnú ligu na štadión štvrtého tímu konečnej tabuľky. Momentálne je to Podbrezová, avšak rovnaký počet bodov (43) má aj piata Banská Bystrica. Podbrezová zajtra hrá v Bratislave so Slovanom a Banská Bystrica ide do Dunajskej Stredy. „V našej zostave zase budú nejaké zmeny. Chalanov s drobnými zraneniami nebudeme nasadzovať, alebo len na kratšiu minutáž. Určite šancu dostanú i mladíci. Teším sa na nich a som zvedavý, ako budú vyzerať. Samozrejme, všetko smerujeme k utorku, no najprv treba zvládnuť tento zápas. Nič nemožno podceniť, futbal býva taký, že keď niečo oklamete, potom vám to ľahko vráti. Už nehovoriac, že vážiť si treba každé ligové body,“ doložil Peter Struhár.

V základnej časti sa vzájomné duely týchto súperov skončili deľbou bodov - 0:0 (v Poprade) a 1:1 (pod Čebraťom). V nadstavbe Ružomberok na svojom štadióne vyhral 3:0.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 2výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 10:5.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia