Liptovské futbalové derby sa skončilo egálom

Liptovské futbalové derby sa skončilo "egálom"

RedakciaŠport15.10.2022

V 14. kole Fortuna ligy štvrtý Ružomberok remizoval s posledným Liptovským Mikulášom 1:1.

Aktívnejšie do zápasu vykročila družina trénera Petra Struhára. V 4. min. Mihál, ktorý bol aj odmenený žltou kartou, fauloval T. Bobčeka a Fabiš z priameho kopu tesne netrafil bránu Tatrana. V 8. Gerec napriahol z diaľky, no minul cieľ. V 20. min. bol vzruch pred domácou svätyňou, keď po rohovom kope sa Jendrišek pätičkou snažil prekonať Krajčírika, no lopta bez razancie sa k domácemu gólmanovi iba dokotúľala. O šesť minút Jendrišek proboval z väčšej vzdialenosti ohroziť bránu, no mal vychýlenú mušku. V 29. min. išiel do vedenia Tatran, keď Václavík sa prekľučkoval cez troch ružomberských hráčov a nechytateľne vymietol pravý vinkel Krajčírikovej brány.

Tri minúty po návrate zo šatní Chrien poslal zľava ideálny center do „malého vápna“ a Regáli v komfortnej pozícii vyrovnal. Ružomberčania potom pokračovali v tlaku, ale cez pevnú obranu Liptovského Mikuláša sa nevedeli presadiť. Neskôr sa hra vyrovnala. V závere oba tímy chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, no chýbala im na to kvalita v ofenzíve. Duel sa tak skončil spravodlivou deľbou bodov.

Hlasy trénerov

Peter Struhár (Ružomberok): "Vstup do zápasu bol podľa mojich očakávaní, vytvorili sme si tri dobré príležitosti, žiaľ neboli sme dostatočne efektívni. V závere prvej tretiny zápasu sme urobili individuálne chyby v defenzíve a Václavík pekne skóroval. Potom bolo na našich hráčoch vidieť trochu nervozity, no veril som, že keď cez prestávku mužstvo usmerníme, dá sa výsledok zvrátiť. Veľmi dobre sme otvorili druhý polčas a po peknej akcii bolo vyrovnané. Myslel som, že to pôjde aj ďalej. Ešte nejakých pätnásť minút to celkom slušne vyzeralo. Musím však povedať, že Liptovský Mikuláš hral veľmi kompaktne a organizovane v obrane. Od 70. min. sme sa dáko do šancí nedostávali a derby sa skončilo remízou.“

Jozef Kostelník (Liptovský Mikuláš): „Pre nás je bod z Ružomberka veľmi cenný, hoci po prvom polčase sme tajne verili, že by sa mohlo aj vyhrať. Druhý polčas sa naše mužstvo dostalo pod veľký tlak. Už sme nemali toľko síl a neboli sme ani nebezpeční smerom dopredu. Naopak, v prvej polovici sa nám darilo hrať, to čo sme chceli, byť pevní vzadu a prehusťovať priestor. Dobre sme totiž vedeli o kvalite Ružomberka v útočnej fáze. Prečkali sme úvodný tlak a potom sa nám podarilo skórovať. Na začiatku druhej časti padol vyrovnávajúci gól, no potom sme to ubránili.“

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský 1:1 (0:1)

Góly: 48. Regáli - 29. Václavík. Žlté karty: Mihál, Gerát, Župa, Gaži (všetci Tatran). Rozhodovali: Gemzický – Vass, Čajka – 1492 divákov.

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš (49. Morong), J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán (70. Rakyta., Chrien – Gerec, Zsigmund, Regáli – T. Bobček (70. Kelemen).

Liptovský Mikuláš: Sváček – Totka, Filinský, Bedecs, Mihál, Župa (68. Nečas) – Staš (87. Kačerík), Václavík, Gerát – Jendrišek (86. Voško), Gaži (90. Laura).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia