Liptovské Sliače majú zlato z ´Európy´

Liptovské Sliače majú zlato z ´Európy´

RedakciaŠport12.7.2022

Miroslav Vlžák, člen Klasiku Liptovské Sliače sa stal v sobotu (9. júla) majstrom Európy masters v silovom trojboji vo švédskej Eskilstune medzi mužmi od 40 do 49 rokov, keď v kategórii do 74 kg vyskladal 600 kg (drep 230 kg + tlak na lavičke 137,5 kg + mŕtvy ťah 232,5 kg). Druhého Nemca Sebastiana Kienstata zdolal o 12,5 kg.

Som rád, že som do Švédska vycestoval, hoci ako jediný Slovák. Veľmi sa teším, že to tak dopadlo,“ rozhovoril sa 42 – ročný Vlžák. „Úvodný drep mi nevyšiel podľa predstáv, zostal som len na základe 230 kg. Tu bol plán smelší, sila síce nechýbala, lenže techniku si človek neustrážil. Naopak v tlaku na lavičke všetky tri pokusy arbitri uznali ako platné – 130, 135 a 137,5 kg. O tejto disciplíne možno povedať, že v ten deň bola na úrovni môjho maximu. Mŕtvy ťah priniesol menšiu drámu, keďže nastal určitý zmätok. Najprv som dal 217,5 kg. Na druhý pokus 230 kg, čo mi aj rozhodcovia odobrili, lenže asi o tri minúty neskôr zmenili svoj verdikt. Keď nám to prišli povedať, bol to šok, s ktorým nikto nerátal. Napriek tomu som ešte pridal dva a pol kila. Keby zostal v platnosti môj druhý pokus, aj viac sa dalo naložiť na činku, avšak v danej situácii bolo rozumnejšie ísť na istotu,“ opísal Vlžák svoju cestu ku kontinentálnemu zlatu.

Pre siláka Klasiku išlo vôbec o debut na európskom šampionáte. „Aj pred dvomi rokmi som sa pripravoval na ´Európu´, lenže kvôli pandémii bol zrušená. Vlani už všetko bolo tak nahotované, že idem, žiaľ, v poslednej chvíli mňa covid navštívil.“

Sliačanský silový trojbojár z toho čo dosiahol má veľmi príjemný pocit, ale dodáva, že to nebolo jednoduché. „Prvý štart v tomto roku som absolvoval hneď v úvode apríla na majstrovstvách republiky. Je dosť zložité také dlhé obdobie si držať formu. Netajím, už ku koncu začala i trochu padať, čo je v športe logická. O to mám väčšiu radosť, že to vyšlo,“ pripojil očividne pozitívne naladený Miroslav Vlžák.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia