Liptovské Sliače na M SR v bench presse: čo štart, to kov

Liptovské Sliače na M SR v bench presse: čo štart, to kov

RedakciaŠport20.4.2022

Štvorčlenná výprava Klasika Liptovské Sliače si z majstrovstiev Slovenska v tlaku na lavičke, ktoré v Partizánskom usporiadal Power Sport Zlatníky, priviezla päť medailí – štyri zlaté a jednu striebornú.

Dvojnásobným republikovým šampiónom sa stal Marek Lupták, ktorý mužskú kategóriu do 105 kg a prvú masters (od 40 do 49 rokov) výkonom 220 kg, keď zaostal len päť kilogramov za svojim osobným rekordom. „Podarilo sa mi obhájiť oba tituly z minulého roka,“ skonštatoval 41 – ročný rodený Sliačan. „Nemožno povedať, že medzi mužmi som bol v roly favorita, v tejto kategórii sme traja-štyri dosť vyrovnaní. Preto rozhoduje momentálna forma, dispozícia, ale aj ako čítate a odsledujete si svojich súperov. Musíte dávať pozor, aby vám neušli. Netajím, možno som čakal, že vytlačím aj viac, lenže pár dní pred majstrovstvami ma chytili priedušky. Takže nešlo všetko podľa mojich predstáv, ale nebolo to ani najhoršie,“ vravel ďalej pretekár, ktorý v minulosti proboval aj silový trojboj, ale v posledných sezónach sa zameriava len na jednu disciplínu – bench press, ktorom sa najlepšie našiel.

V kategórii masters 3 (nad 60 rokov) vo váhe do 120 kg titul získal Vladimír Plávka – 180 kg. Marián Bartánus bol druhý v M 1 do 93 kg, keď vytlačil 167,5 kg. Zlatú medailu do zbierky Klasika ešte pridal v kategórii do 83 kg junior Oliver Smieška – 110 kg.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia