Liskovci sú verní desiatkam

Liskovci sú verní desiatkam

RedakciaŠport1.12.2020

Futbalisti OŠK Liskovej sa v šiestej lige po nedokončenej jesennej časti nachádzajú na desiatom stupienku, keď z desiatich zápasov získali desať bodov (3 víťazstvá – 1 remíza – 6 prehier). Na rovnakej priečke mužstvo zavŕšilo aj lanskú kompletnú 13 – kolovú prvú polovicu sezóny, pričom malo o štyri body viac (4 – 2 – 7).

Áno, dosiahli sme samé desiatky,“ pritakal hrajúci čelný funkcionár liskovskej „koženej“ Štefan Mihaľov. „Určite herne to bolo teraz kvalitnejšie než pred rokom. Takisto pozitívny posun nastal v prístupe chlapcov, asi o päťdesiat percent išla hore tréningová dochádzka.“

Po šiestich kolách sa Liskovci, hoci dvakrát doma „pukli“ (s Liptovskou Kokavou 0:3 a s Liptovskou Teplou 1:4). dostali na kótu troch výhier. Z ďalších piatich „majstrákov“ už ale „vykopali“ akurát bod, po bezgólovej remíze s Liptovskými Sliačmi. „Prišli nejaké skraty, zbytočné chyby, ale i smola, a to nás stálo lepšie výsledky. Náš celkový prejav však nebol zlý. No netajím, čakalo sa trochu viac bodov,“ vysvetľoval Mihaľov.

V obci si predčasom zadefinovali, že budú stavať výlučne na vlastných hráčoch. „V tejto filozofii aj pokračujeme. Máme dosť chlapcov a keby aj niekto vypadol, sú tu dorastenci. Z nich štyria najšikovnejší už teraz chodili s ´áčkom´ a pomohli nám. Len treba, aby sa chalani pravidelne na ihrisku stretávali a nestratili chuť. Preto vôbec nám netreba ťahať cudzích hráčov. Systém v Liskovej je dobre nastavený, vrátane mládeže. Takisto ´areálik´ máme pekný, materiálno – technické zabezpečenie je na žiadúcej úrovni a ľudia sa radi chodia pozerať na vlastných chlapcov. Chcelo by to však ešte prísť s nejakou motiváciou. Hoci s minimálnymi odmenami, aby hráči mali aspoň na pivo. Lebo takto sa nám môžu rozutekať inde. No verím, že aj to bude,“ rozprával ďalej liskovský futbalový činovník.

Mihaľov je presvedčený, že šport číslo jedna v dedine sa po ťažšom období vydal správnym smerom. „Len škoda, že všetko sa zase prerušilo. Aj na mňa to má negatívny dopad. Hoci mám už 42 rokov, pravý futbalový život mi chýba.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia