Lúčenie a privítanie po novom

Lúčenie a privítanie po novom

Ján SvrčekŠport27.12.2023

Ružomberská rozlúčka s rokom 2023 bude 31. decembra v doposiaľ nevídanom šate. Kým vlani v Parku Š. N. Hýroša sa ozývala iba reprodukovaná hudba, teraz je nahotovaný špičkový kultúrny program a všetko sa bude diať pred hotelom Kultúra.

Už od 14. hod. budú otvorené stánky s pestrou ponukou občerstvenia - food trucky. Hudobný program o 19. hod. odštartuje talentovaný spevák Christian Forgáč, ktorý je známy pod umeleckým menom Chris Ellys. Od 20. hod. bude pódium patriť hudobnej skupine Zbojná, takže zaznie aj folklór. O dvadsiatej prvej sa začne koncert Roba Pappa. Po ňom (22. hod.) je v scenári vystúpenie ďalšieho známeho speváka, Mikulášana Martina Haricha. O dobrú náladu sa tiež bude starať DJ Robert Burian. Pred polnocou nový rok privíta ružomberský primátor Ľubomír Kubáň. Silvestra v centre dolného Liptova bude moderovať Marco Varmus.

"Na túto akciu sme sa rozhodli využiť nevyčerpané dotácie pre rok 2023 na kultúru. Takto adresne zmenu účelu odobrilo aj mestské zastupiteľstvo. Nuž, a spolu s kolegami sa nám podarilo vyskladať myslím si, že zaujímavý program, v rámci ktorého si každý môže niečo svoje nájsť," objasňoval realizáciu priekopníckeho Silvestra, ktorý v plnom rozsahu zastrešuje mesto, Ľ. Kubáň. "Je to svojim spôsobom aj test, ako občania zareagujú. Ak naša ponuka ľudí osloví, bude to pre nás výzva v podobnom duchu aj pokračovať," dodal prvý muž mesta, ktorý verí, že mesto sa rozhodlo pre dobrý krok.

Foto: autor, mesto

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia