Lúčky už oslavovali postup do VII. ligy

Lúčky už oslavovali postup do VII. ligy

RedakciaŠport24.5.2019

Hoci v ôsmej lige, v skupine A sú ešte na programe štyri kolá, na futbalistov ŠK Kúpele Lúčky sa už nikto nemôže dotiahnuť. Po troch sezónach strávených v najnižšej súťaži sa obec vracia o poschodie vyššie. Definitíva padla v predchádzajúcom kole, keď lúčky zdolali Biely Potok 3:2. Pri tejto príležitosti sme hovorili s 20 - ročným kapitánom nováčika siedmej ligy Martinom Banášom

V Lúčkach momentálne završujete druhú sezónu, aké pohnútky vás viedli zmeniť dres a odísť z Liskovej?

- Do žiactva som hrával v Ružomberku a od dorastu v Liskovej. V tamojšom klube však nikdy nebola vyššia ambícia, dosiahnuť nejaké umiestnenie, či ísť na postup a to mi chýbalo. Preto, keď prišla ponuka z Lúčok, ktoré jednoznačne deklarovali postupový cieľ, povedal som áno, nechcel som sa ďalej už iba ´hrajkať´, ale mať pred sebou konkrétnu métu.

V súťažnom ročníku 2017/2018, po spanilej jazde základnou časťou súťaže Lúčky boli veľmi nádejne našliapnuté, no v nadstavbovej časti vám postup vyfúkli Hybe a Podrureň, kde bola príčina?

- Všetko sa zlomilo v zápase v Liptovskom Trnovci, ktorý sa mal trojbodovo zvládnuť. Prehra 2:4 nás úplne vykoľajila a už sme sa nevrátili k predchádzajúcim výkonom. Netajím, bolo značné sklamanie, že náš plán nevyšiel.

Ako sa pozeráte na aktuálnu sezónu?

- Vlani v lete mužstvo prevzal tréner Ivan Ditrrych, ktorý prišiel so svojou jasnou víziou. Bola to veľmi pozitívna zmena, začalo sa celkom slušne trénovať, výrazne sa zlepšila dochádzka, nacvičili sme si aj nejaké veci, herné varianty. Nový kouč priniesol taký správny impulz. Bolo cítiť, že chalani začali brať futbal vážnejšie než predtým. Možno povedať, že počas celej sezóny sa nám darilo, samozrejme nie všetky zápasy boli jednoduché a niektoré body aj ťažšie vybojované.

Kto sa ukázal ako váš najväčší konkurent?

- Biely Potok, bolo vidno, že aj tam sa začalo trénovať, bol to úplne iný súper než v predchádzajúcich sezónach.

Ako by ste ako kapitán charakterizovali váš tím?

- Káder je vyskladaný zväčša z mladých hráčov, ktorých futbal baví, ktorí chcú hrať i trénovať. V Lúčkach sa zišla výborná partia a skvele to klape aj celkove, medzi kabínou, trénerom i funkcionármi.

V VIII. Lige, v skupine A súťaž dohráva len šesť mužstiev, čo nie je veľmi štandartné, ako to vnímate?

- Veru, nebolo príjemné, keď sa trénovalo a v nedeľu nebol ´majstrák´. Na druhej strane nás to motivovalo, vyhrabať sa z ôsmej ligy vyššie.

Počuť šumy, že v Lúčkach by nemalo zostať len pri jednom postupe, čo vy na to?

- Bolo by odvážne tvrdiť, že niečo podobné zopakujeme aj v siedmej lige, ale určite sa budeme snažiť ísť ešte vyššie. Myslím si, že naše, hoci mladé mužstvo, má futbalovú kvalitu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia