Ludrová o sedem miest vyššie ako pred rokom

Ludrová o sedem miest vyššie ako pred rokom

RedakciaŠport23.11.2020

Po polovici súťažného ročníka 2019/2020, ktorý sa napokon kvôli pandémii koronavírusu nedohral a bol zrušený, patrila futbalistom OŠK Ludrová v šiestej lige nelichotivá jedenásta priečka s trinástimi bodmi (4 víťazstvá – 1 remíza – 8 prehier). V aktuálnej tabuľke je mužstvo štvrté, keď v desiatich zápasoch „vykopalo“ 19 bodov (6 – 1 – 3).

Predchádzajúci kolektív zostal viac – menej pokope. Akurát skončil Miroslav Láclavík a brankár Michal Kmeť odišiel do Hrboltovej. Obaja však mali len pár štartov. K posilneniu mužstva nedošlo, výkonnostne však povyrástli naši vlastní mladí chlapci. Pred rokom získali nejaké skúsenosti a teraz už na nich stavali. V zime pri mužstve skončil tréner Miroslav Žákovský, ktorého nahradil Martin Chmela. Zlepšila sa tréningová dochádzka, pravidelne sa na ihrisku stretávalo desať-dvanásť hráčov, za čo ich musím pochváliť. Myslím si, že to bol veľmi dôležitý faktor celej vydarenej jesene,“ rozhovoril sa tajomník OŠK Ludrová Pavol Kmeť.

Pred stopkou tamojší futbalisti mali skvelý „lauf“, z ostatných štyroch kôl tri stretnutia vyhrali a jedno sa skončilo remízou (v Palúdzke – 1:1). „Škoda, že došlo k prerušeniu súťaže, mužstvo bolo veľmi dobre rozbehnuté, darilo sa nám herne i výsledkovo. V jeseni sme mali odohrať ešte dva zápasy, v Dúbrave a doma s Hubovou. Verím, že minimálne štyri body by nám z nich ešte pribudli,“ pokračoval Kmeť.

Do novej sezóny Ludrovci vykročili síce prehrou rozdielom triedy vo Važci (0:3), ale potom už so vztýčenými hlavami odchádzali po zápasoch z ihriska. „Vo Važci to bolo z našej strany jediné nevydarené stretnutie, pričom sa prehralo po dvoch jedenástkach. Mužstvo nebodovalo ešte dvakrát, keď vonku len o gól podľahlo prvým dvom tímom Liptovskému Jánu a Liptovskej Teplej zhodne 1:2. Celkove mám iba príjemné pocity, veď v šiestej lige patríme medzi špičku. Nezakrývam však obavy, čo bude ďalej. Po tom, čo sa jesenná časť zastavila, chalani ešte chvíľu trénovali, no teraz je už ťažko ich dať dokopy. Dnes nikto nevie, ani aký osud regionálne súťaže stihne na jar,“ dopovedal Pavol Kmeť.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia