Ludrovský turnaj na pamiatku kamarátov

Ludrovský turnaj na pamiatku kamarátov

RedakciaŠport12.7.2021

V sobotu futbalové ihrisko OŠK Ludrová bolo miestom vydarenej Futbalovej spomienky na Kristiána a Peťa. Premiérovým ročníkom turnaja v malom futbale si takto prítomní uctili pamiatku dvoch bývalých miestnych futbalistov Kristiána Kučeru a Petra Dutku, ktorým tragédia vlani decembri navždy prestrihla pozemskú životnú púť.

Asi štyridsať sa nás najprv ráno vybralo na miestny cintorín, aby sme na hroby našich kamarátov položili kvety a zapálili sviečky. Nuž a potom prišiel na rad celodenný futbalový maratón. Netajím, keď som pred mikrofónom turnaj otváral, mal som aj slzy v očiach. Bolo to veľmi emotívne,“ uviedol hlavný iniciátor podujatia Matej Meško.

V akcii bolo jedenásť tímov, vo finále Cash Kings zdolali OŠK Švošov 2:1, po predĺžení. Tretia priečka patrila partia s názvom Bad Bees.

Bola to milá akcia, ktorej žičilo i počasie. Takisto prišlo dosť ľudí, takže guláš sa veľmi dobre predával. Určite v tomto projekte budeme aj pokračovať. Chceme z neho urobiť tradíciu,“ vravel ďalej Meško.

Organizátori ocenili aj najlepších jednotlivcov - brankára Mateja Horovského (S.O.S), hráča Jaroslava Hrdinu (Cash Kings) a strelca Richarda Šima (Bad Bees), autora desiatich gólov. Spestrením programu bola penaltová súťaž, honor ženskej kráľovnej patrí dokonca dvojici - vnučke a babke Olívii Vysockej a Elene Metilovej. Mužským kráľom sa stal Šimon Žiara.

Veľmi dojímavé bolo, aj keď víťazný tím pohár, ktorý obdržal, odovzdal rodičom nebohého Kristiána Kučeru,“ pripojil Matej Meško.

Výsledky – štvrťfinále: Cash Kings – Mrskáni 5:0, Bad Bees – Kostolania 7:2, FC Čkory – Lunako 4:0, FC Smädnie Brojlere – OŠK Švošov 3:4, po predĺžení, semifinále: Cash Kings – FC Čkory 6:1, OŠK Švošov – Bad Bees 5:1, finále: Cash Kings (Tkáč, Klačko, Hrdina, Koleň, Grauza, Daniel, Múdry, R. Baláž, Kadik, Filek) - OŠK Švošov (L. Drdák, Marcoň, Dauda, S. Žiara, Považský, Kubernát, Varecha, M. Žiara), 2:1, na penalty.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia