Lyžiari na MDD s vlastným formátom

Lyžiari na MDD s vlastným formátom

RedakciaŠport6.6.2022

Keďže počasie bolo neisté, navyše ráno pršalo, tak došlo k zmene zaužívaného koloritu. Už pár rokov pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, organizujeme pre našich členov v Hrabove triatlon. Popri behu a jazde na bicykli, býva ale treťou disciplínou, miesto plávanie, vzhľadom na ešte studenú vodu v tamojšej nádrži, paddleboard na spôsob kajaka, či kanoe. V sobotu sme s našimi staršími členmi boli v telocvični a potom s najmladšou zmenou v Hrabove,“ rozprával šéftréner Lyžiarskeho klubu Ružomberok Ján Grib.

Miestny lyžiarsky poter si tu zábavnou formou zasúťažil. „Pripravili sme rôzne ´šprintíky´, skok vo vreci, beh s vajíčkom a podobne. Záujem bol veľmi slušný, MDD takto oslávilo okolo 35 ´decák´, pričom takmer všetky prišli aspoň s jedným rodičom a niektorí i s oboma. Nuž a na záver sme si spoločne posedeli na terase hotela Hrabovo,“ pokračoval tréner, ktorý zostavil chlapcom a dievčatám pohybové menu.

Hoci jedna sezóna medzi slalomovými bránkami je dávno za nami, LK je už v plnej plnej príprave na ďalšiu zimu. „Začiatkom mája sme ešte posledný raz boli na lyžiach, išlo o pobyt v Rakúsku, na ľadovci. Momentálne prebieha všeobecná a kondičná príprava na suchu. Venujeme sa atletike, gymnastike, takisto deti bicyklujú a do programu zaraďujeme i loptové hry. Tí starší sa stretávajú štyri-päťkrát do týždňa a mladšia partia má dva tréningy. Najbližšie nás čaká päťdňové sústredenie na Počúvadle, v Štiavnických vrchoch, 24. júna vycestujeme na kemp do Chorvátska, potom príde gymnastický blok v Ružomberku a v pláne je i vodné lyžovania v Košiciach,“ predostrel letné zámery klubu Ján Grib.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia