Lyžiari už zažili súťažnú atmosféru

Lyžiari už zažili súťažnú atmosféru

RedakciaŠport23.2.2021

Jedny preteky máme za sebou. Išlo o kolo Pohára Zväzu slovenského lyžovania (ZSL) v Bachledovej doline mladšieho a staršieho žiactva. Bola to dvojdňová víkendová súťaž, ktorej predchádzali vo štvrtok a v piatok dva tréningové dni, čo boli otvorené aj pre chlapcov a dievčatá z predžiackych kategórií,“ uviedol šéftréner Lyžiarskeho klubu Ružomberok Ján Grib. „Všetci, ´decká´ nad 10 rokov a tréneri sa museli preukázať negatívnymi antigénovými testami na COVID-19, ktoré nemohli byť staršie ako dvanásť hodín. Samozrejme, že túto, zatiaľ jedinú možnosť sme aj využili. Ďalšie podujatie Pohára ZSL by malo byť túto sobotu a nedeľu v Mýte pod Ďumbierom. Čo bude ďalej a či si v tejto sezóne zasúťažia aj predžiaci, zostáva s veľkým otáznikom. Viaceré strediská sa totiž vôbec nepustili ani do zasnežovania.“

Veru, takúto zimu si nikto z lyžiarskeho hnutia na Slovensku nepamätá. „Neraz sa aj sám sebe sa čudujem, že ešte nachádzam motiváciu a guráž. Snažím sa vždy niečo pripraviť, a preto, hoci v provizórnom režime, klub funguje,“ pokračoval Grib.

Samozrejme, poriadne je priškrtený takisto tréningový proces. „Nie je to jednoduché, dačo s deťmi robiť. Zostávajú nám akurát skialpinistické tréningy. Na Málinom Brde najprv kopec vyšliapeme a potom lyžujeme. V poslednom období chlapci a dievčatá mali aj pár tréningov za skútrom. Klub si na vlastné náklady dal pripraviť svah, pričom ratrák vytiahol aj ´decká´ hore,“ vysvetľoval ďalej Grib.

Úplná pauza by bola dosť nebezpečným riešením. „Ak by naši členovia zostali doma, väčšina z nich by sa už asi ťažko niekedy vrátila k pretekárskym zjazdovkám,“ zdôraznil hlavný ružomberský tréner.

Pravidelne aj organizátorsky agilný LK Ružomberok mal pridelené dve „pohárovky“ - jedno kolo mladších a starších žiakov a 26. ročník Ružomberského medvedíka. Aj tieto „podniky“ však pandémia vygumovala.

Z výsledkov (Völkl cup, Bachledova dolina), slalom mladší žiaci: 15. Sorenténi, mladšie žiačky: 21. T. Letková, obrovský slalom – ml. žiačky: 19. Struhárová, 21. Macková, 24. T. Letková (všetci LK Ružomberok).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia