Lyžiarska sezóna klope na dvere

Lyžiarska sezóna klope na dvere

RedakciaŠport1.12.2022

Minulý týždeň sme sa vrátili zo Stubaiského ľadovca. V domácich podmienkach ´decká´ koordináciu pilovali v telocvični a vonku, na Základnej škole Zarevúca, ale i v okolitých terénoch, v Hrabove, či Čutkove, zase rozvíjali kondičku,“ informoval nás šéftréner Lyžiarskeho klubu Ružomberok Ján Grib.

Kým v minulosti sa domáca zjazdárska sezóna začínala v januári, teraz úvodné kolo Pohára zväzu Slovenského lyžovania sa uskutoční už 14. - 16. decembra a to netradične v Rakúsku, v stredisku Reiteralm. „Jedno pohárové kolo nemal kto zorganizovať, pričom nenašiel sa ani klub, ani doma žiadne stredisko. A tak si zväz prenajal zjazdovku v Reiteralme. Na programe bude slalom, obrovský slalom a Super G. Odchod máme stanovený na 10. decembra. Bude to pobyt spojený i s tréningmi. Je to asi po desiatich rokoch, čo sa ´pohár´ vracia do starého roku,“ vravel ďalej J. Grib.

Po návrate od našich južných susedov, by už ružomberskí mládežníci chceli v oblúkoch pokračovať na Slovensku. „Predpokladám, že týždeň pred Vianocami sa otvoria aj niektoré domáce strediská. Úplne super by bolo, keby počasie dovolilo spustiť aj naše Málinô Brdo,“ doplnil J. Grib.

LK Ružomberok opäť dostal do vienka dva zaužívané podniky. Pri Ružomberskom medvedíku predžiactva je dátum 21. január 2023 a 4. a 5. február je vyhradený pre 5. kolo Zväzu Slovenského lyžovania mladšieho a staršieho žiactva.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia