Lyžiarsky medvedík v novom termíne a na starej trati

Lyžiarsky "medvedík" v novom termíne a na "starej" trati

RedakciaŠport6.2.2020

Pre jubilejný 25. ročník Ružomberského medvedíka v obrovskom slalome predžiakov na Málinom Brde bol v „termínovke“ rezervovaný 25. január 2020. Lenže kvôli náhlemu otepleniu a nepriaznivým snehovým podmienkam, museli organizátori z Lyžiarskeho klubu Ružomberok preteky odložiť. Ako náhradný dátum stanovili nedeľu 9. februára. Aj tá však bola ohrozená, ale platí.

Napriek zime, ktorá absolútne lyžiarom nepraje, začiatkom tohto týždňa padlo rozhodnutie, že ´medvedík´ bude, hoci do stredy nebolo definitívne známe, na akom kopci. V zálohe sme mali Skipark Racibor na Orave. Jednou z alternatív tiež bolo, že bránky postavíme v spodnej časti ružomberskej zjazdovky, ktorá svojho času slúžila nočnému lyžovaniu. Napokon sa podujatie predsa uskutoční na našom hlavnom kopci na Málinom Brde. I keď v predchádzajúcich dňoch bolo katastrofálne počasie, veľa snehu hore neubudlo. Našťastie v stredu sa stupne začali lámať v prospech ´medvedíka´. Keby teplá vlna trvala čo len o deň dlhšie, už by ružomberské stredisko neprichádzalo do úvahy,“ rozhovoril sa pre náš portál šéftréner LK Ružomberok Ján Grib.

V nedeľu pôjde tiež o 6. kolo Rossignol Cupu 2020, Pohára Zväzu Slovenského lyžovania. Pod touto strešnou organizáciou sa Ružomberský medvedík koná prvýkrát, doteraz išlo o „podnik“ Slovenskej lyžiarskej asociácie.

O 9:30 hod. začnú súťažiť starší predžiaci (chlapci a dievčatá roč. nar. 2008 a 2009) a o 11:30 hod. prídu k slovu mladší predžiaci (2010 – 2012). Ružomberské farby by malo hájiť sedemnásť „decák“. O celý chod sa bude starať 32 domácich organizátorov.

Hoci na nedeľu už zase meterológovia hlásia teplú vlnu, verím, že počasie vydrží. Prajeme si, aby sa kopec ešte dosnežil, aby bola dobrá podložka a vykuklo aj nejaké slniečko. A samozrejme, aby sa preteky deťom vydarili,“ uzavrel Ján Grib.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia