M. Boďa bol blízko gólovému debutu

M. Boďa bol blízko gólovému debutu

RedakciaŠport16.8.2020

Domácich mohol vykúpiť len gól, no ten nepadol a tak sa duel so Sereďou skončil bezgólovým „egálom“, ktorý bol jednoznačne úspechom Serede, pretože hlavne príležitosti Ružomberčanov R. Kružliaka a Takáča volali po góle. Hostia mohli bozkávať ruky i nohy Nigérijčanovi Mathewovii Yakubuovi v bráne, ktorý párkrát doslova kúzlil, možno aj so šťastím, ktoré bolo zároveň smolou na ružomberskej strane.

Nemal som takmer žiadnu robotu. V prvom polčase som riešil zo dva centre a v druhom jednu strelu. Pre brankára je to strašne málo, ale preto stojím medzi žrďami, aby som bol stále koncentrovaný a pripravený. Súper ma dáko neohrozoval, len ma mrzí, že naše mužstvo sa trápi v koncovke. Treba to zlomiť, aby nás to nemrzelo. Mali sme dostatok šancí na strelenie aspoň jedného gólu,“ vravel po zápase skoro „nezamestnaný“ ružomberský brankár Matúš Macík.

V 59. min. Takáč vystriedal Kochana a expresne sa mohol zapísať aj do streleckej listiny, no z hranice „veľkého vápna“ minul seredský „obdĺžnik“. O desať minút neskôr 22 – ročný stredopoliar MFK neuspel proti Yakukuovi ani v čistej „tutovke“. „Hneď, ako som nastúpil prišla prvá šanca. Mojou snahou bolo vyriešiť ju s pokojom, no prestrelil som. Nielen ja, ale aj ďalší chalani mali nádejné príležitosti na skórovanie. Škoda, že nám nič nepadlo, zápas mohol skončiť pokojne aj 3:0. Nič iné nezostáva, len makať v tréningoch a zlomiť koncovku,“ uviedol Dalibor Takáč.

Pri svojom debute na prvoligovej scéne si gólový nástrel mohol pripísať aj Martin Boďa, ktorý prišiel pod Čebrať z treťoligového Martina. „Moje pocity z premiéry sú výborné, cítil som sa super, no k celkovej spokojnosti chýbajú tri body. Pri troche šťastia mohol som aj sám o nich rozhodnúť,“ dal sa počuť 23 – ročný útočník, ktorý v 84. min. hlavou namieril medzi žrde, keď brankár Yakubu už bol prekonaný, no na „čiare“ ho zastúpil obranca Martin Slaninka. „Hoci som ´kľuďas´, nejaká nervozita bola cítiť, čo je aj logické. Tréner Haspra mi kládol na srdce, aby som na ihrisku drel, makal, snažil sa presadiť a dal gól. Škoda, že to nevyšlo, bolo by to skvelé,“ dodal Martin Boďa.

Na pozápasovej tlačovke domáci kouč dostal aj otázku, či v klube nerátajú o špeciálnom trénerovi pre strelcov. „S takýmto postom sme uvažovali pre našu futbalovú akadémiu. Nie je to zlá myšlienka, možno by sa aj nám hodil takýto tréner, nejaký bývalý zakončovateľ,“ reagoval Ján Haspra.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia