M. Boďa po vyše roku opäť oslavoval gólové trefy

M. Boďa po vyše roku opäť oslavoval gólové trefy

RedakciaŠport16.4.2023

Ružomberský „hroťák“ Martin Boďa naposledy skóroval 10. apríla 2022 v Seredi, keď jeho tím vyhral 3:1. O dva týždne na to sa však zranil v Trnave a diagnóza bola neúprosná – roztrhnutý predný krížny väz v kolene. Samozrejme, nasledovala dlhá pauza.

Včera proti Liptovskému Mikulášu (3:0), pri svojom len šiestom štarte v aktuálnej sezóne, keď bol tretí raz v základnej jedenástke, Boďa si do štatistík pripísal hneď dva presné nástrely. „Takýto zápas sa dobre hodnotí. Máme tri body, ktoré sme chceli, dal som dva góly, pričom mohlo ich byť ešte aj viac. Som však za oba veľmi vďačný. Musím povedať, že gólovky mi chalani exkluzívne pripravili. Také šance by už premenil asi každý. Netajím, no tušil som, že nejaký ´golik´ padne, lenže s dvomi som nerátal. Celý týždeň sme sa na Mikuláš pripravovali, každý z nás zhruba vedel, čo bude súper hrať. Snažili sme sa eliminovať jeho silné stránky, a to sa aj darilo.“

Pri otázke, ktorá nevyužitá príležitosť ho najviac škrie, 26 – ročný útočník odvetil: „Bola to prvá nepremenená tutovka, keď som bol sám pred brankárom, lenže lopta nesmerovala medzi žrde.“

Hráč, ktorý pod Čebrať prestúpil v lete 2020 z treťoligového Martina, vo včerajšom regionálnom derby určite vytiahol svoj najlepší výkon jari. „Z týždňa na týždeň je to lepšie, operované koleno drží. Avšak ešte nemôžem hovoriť o návrate do starej formy, čo sa týka herného prejavu, či plnenia jednotlivých úloh na ihrisku. Ale cítim, že sa do toho dostávam. Zároveň človek dobre vie, že na čom ešte treba popracovať,“ vravel ďalej Boďa.

Hneď po zápase dvojgólový strelec prijímal gratulácie od tých najbližších. „Na štadióne bola priateľka, jej i moja rodina,“ prezradil očividne spokojný člen Struhárovej družiny.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia