M. Boďa s novou zmluvou sa chce v januári pripojiť k tímu

M. Boďa s novou zmluvou sa chce v januári pripojiť k tímu

RedakciaŠport21.11.2022

Uplynulý týždeň MFK Ružomberok podpísal nový kontrakt s útočníkom Martinom Boďom, a to do konca sezóny 2025/2026.

Vzišlo to z iniciatívy predstaviteľov klubu. O to viac ma potešilo, že hoci momentálne ´stojím´ a nemôžem mužstvu pomôcť na ihrisku, mám dôveru a naďalej je o moje služby záujem,“ uviedol 25 – ročný futbalista, ktorý pod Čebrať prišiel v lete 2020 z Martina.

Počas vicemajstrovskej sezóny 2021/2022 Boďa si do štatistík pripísal 23 fortunaligových štartov a 7 gólov. Žiaľ, nedokráčal s mužstvom až do záverečného „gongu“. Bol to duel 7. kola nadstavbovej časti, skupiny o titul 24. apríla 2022 v Trnave, keď sa zranil. Diagnóza bola naozaj krutá – roztrhnutý predný krížny väz v pravom kolene. „Odvtedy uplynulo šesť mesiacov a každým dňom sa môj zdravotný stav zlepšuje. Už som začal behať na páse, kde si môžem dovoliť čoraz vyššiu intenzitu. Chodím na špeciálne kondičné tréningy do Banskej Bystrice k Romanovi Švantnerovi a jeho tímu. To mi zariadil klub,“ pokračoval M. Boďa.

Chalan, ktorý s „koženou“ začínal v Malom v Čepčine, verí, že druhú „polku“ aktuálneho fortunaligového ročníka stihne. „Noha dobre vyzerá, aj čo sa týka svalstva, naozaj futbalovo. Myslím si, že od januára 2023 by som mohol naplno makať a pridať sa k mužstvu, už sa na to teším. O zápasoch zatiaľ nechcem hovoriť, nič netreba unáhliť,“ pochvaľoval si M. Boďa.

Maród nechýba na žiadnom domácom stretnutí svojho tímu a zápasy na súperových ihriskách sleduje na VOYO. „Mužstvo sa nachádza v nejakej menšej kríze. Chýba herná pohoda i góly. Avšak verím, že pred dohrávkami sa chalani zomknú a oba zápasy – v Dunajskej Strede a doma so Zlatými Moravcami zvládnu. Veľmi si želám šesť bodov do tabuľky,“ dodal dlháň z ružomberskej ofenzívy.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia