M. Boďa už je po plastike kolena

M. Boďa už je po plastike kolena

RedakciaŠport29.4.2022

Minulú nedeľu ho v Trnave z ihriska vyniesli na nosidlách. Magnetická rezonancia „vyriekla“ krutý ortieľ – ruptúra predného krížneho väzu v pravom kolene. Predvečerom (27. apríla) už aj Martin Boďa v Ústrednej vojenskej nemocnici podstúpil plastiku roztrhnutého väzu.

Som doma, v Malom Čepčíne,“ ozval sa nám dnes v telefóne 25 – ročný útočník, ktorý pod Čebrať zamieril v lete 2020 z treťoligového Fomatu Martin. „Moja vďaka patrí vedeniu klubu, ktoré mi expresne zariadilo operáciu. Som rád, že už je za tým. Neviem, ako dlho zákrok trval, veď zobudil som sa až na izbe a ani ma nenapadlo pozrieť na hodinky.“

Doposiaľ žiadne väčšie zdravotné patálie neprestrihli futbalovú dráhu tohto 194 cm vysokého hroťáka. Až prišiel jeden okamih na Štadióne A. Malatinského. „Preskakoval som Savvidisa, keď mi hodil šmýkačku pod nohy. Veľmi nešťastne som však došliapol a úplne mi zvrtlo koleno. Možno, keby sa človek viac zameral na dopad, nemuselo to tak skončiť. Mňa v zápale boja zaujímala predovšetkým lopta,“ opísal Boďa situáciu zo 74. min. „Hoci s podobnými zraneniami som nemal ani najmenšiu skúsenosť, v prvej chvíli mi bolo jasné, že je to zlé. Bez nosidiel nebol som schopný ani ihrisko upustiť.“

Dlháň spod Turca v aktuálnom súťažnom ročníku upútal výrazným výkonnostným progresom. „Jednoznačne to bola doteraz najlepšia sezóna v mojej kariére. Veľmi zodpovedne som pracoval na každom tréningu a začal som si veriť aj v zápasov. Smelo môžem povedať, že tréneri Peter Struhár a Peter Tomko sa mi maximálne venovali,“ vravel ďalej Boďa.

Od „koženej“ si na niekoľko mesiacov musí dať pokoj. Veď najprv začne s chôdzou za pomoci barlí. „V televízii budem pozerať veľa futbalu, tiež kuknem nejaké filmy. A na internete chcem si nájsť cviky na posilnenie kolena, aby sa noha čo najskôr dala dokopy,“ dodal Martin Boďa, ktorý má na svojom konte štyridsať štartov v našej najvyššej futbalovej súťaži, z toho 23 v sezóne 2021/2022, v ktorej 15 – krát vybehol na ihrisko v základnej zostave s strelil 7 gólov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia