M. Dovčíková na 24 - bodovej kóte

M. Dovčíková na 24 - bodovej kóte

RedakciaŠport16.3.2023

Asi najsvetlejším „ukázom“ v ružomberskom tíme v jeho včerajšom dueli 1. kola play-off extraligy basketbalistiek proti Popradu (83:59) bola Martina Dovčíková, ktorá za 24:44 minút strávených na palubovke zaznamenala 24 bodov, z toho tri trojky, pri 60 – percentnej streleckej „muške“.

Je to isto môj osobný rekord v ružomberskom klube. Aký bol doterajší, už ani presne neviem, no nejakých sedemnásť-devätnásť bodov. Som len rada, že sa mi tak zadarilo,“ uviedla 20 – ročná dievčina, ktorá do centra dolného Liptova prišla vlani v lete z Piešťan.

Po neúspechu na Federálnom pohári v Hradci Králové, kde slovenský vicemajster skončil posledný ôsmy, s tromi prehrami, včerajšie stretnutie neotvoril v žiadnom „reštartovnom“ kurze a tak mu Podtatranky viac než štvrtinu poriadne znepríjemňovali život. „Všetci dobre vieme, že Česko-Slovenský pohár nevyšiel podľa predstáv. Na tom už ale nič nezmeníme. Musíme sa však pozerať dopredu. Už proti Popradu sme si chceli napraviť chuť. Niekedy však býva ťažšie sa dostať do tempa, chytiť správny dych. Nebol však žiadny dôvod mať zo súpera ani najmenšie obavy,“ vravela ďalej najlepšie strelkyňa na ihrisku.

Play-off ešte len odštartovalo, no každé družstvo má svoje ambície a vízie. „Chceme postúpiť do finále. Určite to však bude veľmi ťažké,“ doplnila Martina Dovčíková.

V prvých dueloch štvrťfinále (hrá sa na dve víťazstvá) v troch prípadoch uspeli domáce tímy, akurát Young Angels Košice vyhrali v Šamoríne 64:52.

Výsledky: Slávia Banská Bystrica – CBK Košice 107:47, MBK Ružomberok – BAM Poprad 83:59, Piešťanské Čajky – BK ŠK UMB Banská Bystrica 116:50, ŠBK Šamorín – Young Angels Košice 52:64.

Druhé zápasy – 18. marca: CBK Košice – Slávia Banská Bystrica, UMB Banská Bystrica – Piešťany, Young Angels – Šamorín, 19. marca: Poprad – Ružomberok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia