M. Feketeová po operácii, J. Suja má k dispozícii len šesť skúsenejších báb

M. Feketeová po operácii, J. Suja má k dispozícii len šesť skúsenejších "báb"

RedakciaŠport28.1.2020

Pohľad na aktuálnu tabuľku (po 15. kole) extraligy basketbalistiek je pre ružomberského fanúšika veľmi príjemný. Obhajca titulu tróni na čele tabuľky s plným bodovým ziskom a so štvorbodovým náskokom pred Piešťanskými Čajkami. Keď však nazrieme pod klubovú pokrývku, situácia je od optima na hony vzdialená.

Nedošlo k doplneniu kádra za Američanku Sherise Williamsovú, ďalej Ruža prišla o Luciu Kelčíkovú (je po operácii predného krížneho väzu) a určitý čas aj o Michaelu Feketeovú, ktorá v pondelok postúpila atroskopiu kolena v Dunajskej Strede. Kabína výrazne zoštíhlila, pričom tri mladé dievčatá Viktória Mesíková, Eva Škvareková a Natália Uramová ešte nedosahujú takú kvalitu, aby mohli zasiahnuť do vážnejších zápasov.

Súčasný stav nie je vôbec ružový, naopak kritický,“ rozhovoril sa výkonný riaditeľ podkošovej Ruže Radoslav Popelka. „Samozrejme tešia nás doterajšie výsledky, výkonnosť hráčok, ich zápal, takisto ohromná bojovnosť a skvelá práca trénerov. Lenže momentálne, hlavne kvôli zraneniam, sa boríme s personálnymi problémami. Na prvý vrchol sezóny, ktorým bude finálový turnaj Slovenského pohára 15. a 16. februára v Prievidzi, v žiadnom prípade nemôžeme rátať s Feketeovou. Tým pádom zostali iba dve pivotky, čo je nedostatočný počet i na bežný tréningový proces. Aj so zreteľom na to, že družstvo má málo ťažkých zápasov, veľmi by sme potrebovali hrávať na tréningoch päť na päť, či riešiť modelované situácie, to sa však nedá. Všetci dobre vieme, že basketbal je kontaktný šport a o to je i väčšie riziko zranení. Ak by sa nedajbože ešte niečo prihodilo, mohol by nastať problém či vôbec naplníme požadovaný počet hráčok na extraligový zápas, čiže deväť.“

Zatiaľ ale žiadne príchody sa nečrtajú. „Informácie o vážnej situácii sú posúvané konateľovi basketbalovej ´eseročky´ Michalovi Lazárovi i členom dozornej rady. Stále sme však na bode mrazu,“ pokračoval Popelka.

Vrcholový funkcionár sa skepticky pozerá aj dopredu. „Už sme mali začať pripravovať ďalšiu sezónu, no nie je nám známe, s akým rozpočtom možno rátať do konca kalendárneho roka, či pre súťažný ročník 2020/2021, nikto mi nepovie, aký tím môžem skladať. Vlastne ani nevieme, ako dokončíme aktuálnu sezónu,“ doplnil Radoslav Popelka.

Posledný extraligový duel proti Piešťanom ružomberské basketbalistky zvládli (57:56) vďaka heroickému nasadeniu. Po tejto „bitke“ už trénerovi Sujovi zostalo len šesť skúsenejších „báb“ - Stašová, Turudičová, Mištinová, Moravčíková, Jackovecová a Dudášová.

Konateľ klubu Michal Lazár pred časom pre náš portál uviedol, že v klubovom rozpočte nie sú zdroje na kúpu novej hráčky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia