M. Fiľo nezakrýva rozčarovanie z jesennej kapitoly

M. Fiľo nezakrýva rozčarovanie z jesennej kapitoly

RedakciaŠport1.12.2022

Po sezóne 2021/2022 sa o ružomberských futbalistoch písalo aj ako o čiernou koňovi Fortuna ligy. Bola to Ruža, ktorá naozaj pichala. Po jeseni jej patrila tretia priečka a na jar, keď prehrala jediný zápas, dosiahla na republikové striebro, čiže druhé najlepšie umiestnenie v histórii klubu. Jednoducho Ružomberok športovú verejnosť šokoval. Momentálnu situácia pod Čebraťom je ale dosť mrzutá. Chalani v jeseni ani herne, ani výsledkami nenadviazali na výstavný ročník.

Mužstvo zimuje na piatej pozícii s 24 – bodovým kapitálom, z čoho je smutný aj majiteľ klubu Milan Fiľo. „Je to značné sklamanie. Veľmi ma škrie tiež vypadnutie zo Slovenského pohára. Detailne nechcem jeseň hodnotiť, na to je naše vedenie. No netajím, dosť nepríjemne som bol zaskočený, keď pán tréner (Struhár, dopl. aut.) po zápase v Dunajskej Strede rozprával, ako dobre mužstvo hralo, no chlapci z ihriska odchádzali bez bodu. Takéto zahmlievajúce hodnotenie považujem za veľmi nebezpečné. Treba hovoriť otvorene. Môžeme mať len jednu cestu a nie žiadne smery doprava alebo doľava. Keď prehráte, treba sa nad tým zamyslieť a nie mužstvo vyzdvihnúť,“ rozhovoril sa muž, ktorý 27 rokov ťahá ružomberskú futbalovú káru.

Ružomberok s deviatimi zárezmi sa stal jesenným remízovým kráľom. Tento honor M. Fiľa absolútne neteší. „Kto ma pozná, dobre vie, že vôbec nemám rád egálové výsledky. Beriem remízy v šachu, ale nie vo futbale. Lenže, aby naši hráči na vlastnom ihrisku zbierali len po bodíku, tak to je lepšie raz dostať poriadnu facku a z nej sa spamätať. Jeseň bola zlá aj čo sa týka nášho herného štýlu, mužstvo zaostalo za očakávaniami,“ vysvetľoval svoj postoj majoritný vlastník.

Aj v budúcnosti bude pod Čebraťom naďalej alfou a omegou slovenská hráčska filozofia. „Nie je to len o tom, aby na štadióne visela slovenská vlajka. To musí byť aj realita. Preto maximálnu pozornosť venujeme našej mládeži a to sa aj vypláca. Ako klub s desiatimi cudzincami dokáže vychovávať hráčov pre slovenskú reprezentáciu? Za Ružomberok môže nastupovať zahraničný futbalista, ale len brat z Čiech,“ pripomenul jasnú klubovú stratégiu M. Fiľo.

Pri tejto téme sa M. Fiľo dotkol aj ružomberského basketbalu, ktorý takisto (popri dotácii z mesta) drží roky na výslní aj firma Eco-Investmentm či Mondi SCP. „To, čo som povedal o futbale, rovnako platí pre basketbalový klub. Tu sme sa tiež vybrali podobnou cestou. V takomto prístupe vidím aj celkový základ slovenského športu. Potrebujeme vychovávať slovenské hráčky a nie do Ružomberka ťahať Američanky, alebo iné cudzinky. Keď hrajú domáce dievčatá, je tam srdce a ochota, odovzdať v prospech kolektívu všetky svoje sily. Takáto investícia sa nám to vráti. Za dva-tri roky bude po ružomberskej palubovke behať polovica hráčok slovenskej reprezentácie žien,“ doplnil Milan Fiľo.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia