M. Hatala začal mať apetít po enormných sústach

M. Hatala začal mať apetít po enormných sústach

RedakciaŠport16.7.2020

Rozhodol sa v maratónkach absolvovať 24 – hodinovku. Vytýčil si aj mimoriadne smelú métu, ukrojiť 250 km. Ambiciózny plán síce nesplnil, ale odbehnutých 187,5 km je takisto úctyhodná cifra. Amatérsky vytrvalec Martin Hatala zo zoskupenia Moji ľudia Černová takúto „dištanciu“ zvládol na 2,8 km okruhu pri vodnom diele v Žiline.

Mal som trochu inú predstavu, ale počasie mi vonkoncom neprialo. Ráno bolo ešte pekne, no neskôr začalo silno fúkať a prišiel aj výdatný dážď. Až po polnoci sa obloha umúdrila. Z celkového času som tri hodiny stál, kvôli dažďu, krátkemu spánku a iným nevyhnutným potrebám. Veľmi dôležité bolo, že na trati človek nebol sám, stále sa pri mne, či už na nohách alebo na bicykli, striedali členovia môjho podporného tímu, pričom najviac so mnou našliapal Matúš Vlčko,“ rozprával po ultra „štreke“ Hatala.

Impulz na takúto nevšednú porciu dostal od ďalšieho bežca Andreja Páleníka z Dolného Kubína. „V máji som bežal z Ružomberka do Levoče, išlo 161 km vzdialenosť. Po Čierny Váh mi bežeckého ´sparinga´ robil Matúš Vlčko a ďalej, až na Štrbské Pleso, ma sprevádzal na bicykli. Tam mi doniesla polievku Zuzka Jančiová, ktorá potom so mnou dobehla do Levoče. Práve na toto zareagoval Andrej Páleník,“ pokračoval 46 – ročný hltač „kilákov“.

Hatala predtým chcel sprobovať aj 43 km trasu, čiže viac – menej klasický maratón z Dolného Smokovca na Štrbské Pleso a späť. „Bežal som vtedy v pracovných topánkach, v ´trenkách´ a v tričku. Už vo Vyšných Hágoch začalo pršať a snežiť. Na Štrbskom Plese som bol tak skrehnutý, že nebol som si schopný ani lístok kúpiť na električku. Takže na obrátke celý zámer skončil,“ dozvedeli sme sa ďalej od muža, ktorý nedávno „dal“ aj zhruba 90 km z Nového Smokovca do Ružomberka.

S dvadsaťštyrihodinovkou v meste pod Dubňom sa Martin pasoval i za asistencie kamery Štefana Koreňa. „Ešte predtým mi zavolala Lucia Papčová, že pracuje na dokumente o zdravotne postihnutej dievčine a zároveň chce pridať aj protiklad, zdravý, energický príbeh. Spýtala sa, či by to mohla natočiť. Keďže bola dosť pod časovým tlakom, museli sme môj beh čo najrýchlejšie zrealizovať. Všetko sa zladilo do troch týždňov,“ pripojil ešte vysvetlenie na záver Hatala.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia