M. Hodor a J. Pilarčík brali na ME zlato v spodnom pavúku

M. Hodor a J. Pilarčík brali na ME zlato v spodnom "pavúku"

RedakciaŠport4.7.2022

V talianskom meste Rimini sa konali majstrovstvá Európy veteránov v stolnom tenise.

V mužskej kategórii od 50 do 59 rokov Michal Hodor (ŠKST Ružomberok) ovládol dolného „pavúka“ (consolation), čiže súťaž útechy, keď vo finále vyhral suverénne nad Španielom Pablom Cifuentosom 3:0, s ktorým stratil len trinásť loptičiek.

Nie je to táka bomba, ale som veľmi šťastný. Netajím, v skupine som taktizoval, úmyselne som pustil zápasy so súpermi, ktorých sa patrilo zdolať, len aby som sa vyhol hlavnej súťaži a pokračoval v consolation. V spodnom ´pavúku´ sa mi podarilo uspieť už pred štyrmi rokmi na svetovom šampionáte v Las Vegas a teraz stál predo mnou jednoznačný cieľ, dať to aj na ´Európe´. Tiež to však nebolo jednoduché, na ceste k prvenstvu človek musel zdolať siedmich súperov, keď najviac ma preveril vo štvrťfinále Angličan Samson Bekele. Získal prvý set, no potom som zápas otočil,“ uviedol Hodor.

V prípade hráča, ktorý žije v Dovalove, išlo desiaty šampionát starého kontinentu „starých pánov“, pričom ešte šesťkrát absolvoval majstrovstvá sveta. „Bolo to posledný raz, čo som sa upriamil na consolation. Už mojou ambíciou bude iba čo najďalej sa prekliesniť v hlavnej súťaži. Navyše v budúcom roku prechádzam medzi mužov od 60 do 64 rokov, kde budem patriť k najmladším,“ dodal 59 – ročný stolný tenista, ktorý v uplynulej sezóne bol oporou A družstva ŠKST Ružomberok v I. lige, no pripísal si aj štarty v extralige. Vo štvorhre Hodor so svojim klubovým kolegom Mariánom Procházkom sa v "áčku" v kategórii nad 50 rokov v hlavnom „pavúku“ dostali medzi šestnásť najlepších dvojíc.

S cenou útechy sa domov vrátil i ďalší hráč ružomberského klubu Jozef Pilarčík, ktorý triumfoval v „debli“ s Bratislavčanom Andrejom Liptákom v „spoločnosti“ od 40 do 44 rokov, keď vo finále, po trojsetovom dueli na ich raketách zostali Francúzi Florent Bignot a Nicolas Capitaine. „My sme nešli úmyselne do dolného ´pavúka´. Len tesne sa nepostúpilo do hlavnej súťaže. Toto víťazstvo je taká slabšia náplasť, moje očakávania boli vyššie. V ´sigli´ sa mi podarilo postúpiť zo skupiny, no potom v úvodnom kole vyraďovacej fázy ma čakal mimoriadne silný súper,“ konštatoval J. Pilarčík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia