M. Hodor v kontinentálnej šestnástke

M. Hodor v kontinentálnej "šestnástke"

Ján SvrčekŠport14.7.2023

Už vlani žiaril šťastím, keď na majstrovstvách Európy v stolnom tenise veteránov v talianskom Rimini v kategórii od 55 do 59 rokov ovládol dolného „pavúka“. Vtedy priznal, že v základnej skupine taktizoval, aby sa vo vyraďovacej časti vyhol hlavnej súťaži. Chcel totiž vyhrať „consolation“, tak ako štyri roky predtým na svetovom šampionáte v americkom Las Vegas. Hneď po návrate z Talianska však člen ŠKST Ružomberok Michal Hodor vyhlásil, že v ďalšej sezóne už jeho prioritou na vrcholných podujatiach bude hlavný „pavúk“. A nedávno na európskom šampionáte v Nórsku svoje ťaženie pretavil vo veľmi pekný úspech.

Ružomberský hráč v kategórii od 60 do 65 rokov, najprv bez straty setu vyhral štvorčlennú skupinu skupinu a vo „vyraďovačke“ postupne zdolal Michaela Bluchu (Nem.) 3:1, Rogera Johansona (Šv.) 3:2 a Jana Pawlického (Poľ.) 3:0 a až v dueli o postup medzi osem najlepších, zostal na rakete Izraelčana Bena Shahara – 0:3. „Považujem to za veľký úspech, za svoj najlepší výsledok na veteraniádach. V konkurencii takmer 250 hráčov sa mi podarilo dostať až do osemfinále.“

Za povšimnutie stojí, že Hodor (roč. nar. 1963), ktorý má za sebou jedenásť kontinentálnych veteraniád, a šesť svetových, domácim súťažiam „starých pánov“ sa vyhýba veľkým oblúkom. Akurát „Európa“, či „svet“ sú v centre jeho záujmu. No nič prekvapujúce. Napriek svojmu veku v uplynulej sezóne hrával za ŠKST Ružomberok B v druhej najvyššej súťaži mužov a rok predtým nastupoval dokonca v extralige.

V spoločnosti od 65 do 69 rokov veľmi pekný výsledok dosiahol tiež ďalší člen klubu spod Čebraťa Ľubomír Tužinský, ktorý sa prebojoval do hlavného „pavúka“. V ňom si najprv poradil s Andreasom Hanselom (Nem.) 3:0 a v 2. kole s Goranom Aldvikom (Šv.) 3:2. O postup do najlepšej šestnástky prehral s Hamu (Sihro) 2:3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia