M. Kelemen bol vydareným žolíkom P. Struhára

M. Kelemen bol vydareným "žolíkom" P. Struhára

RedakciaŠport7.8.2022

Pod Čebrať prestúpil z druholigovej Petržalky. To už ale mal na vo svojom futbalovom životopise aj fortunaligové čiarky. V sezóne 2019/2020 dve v drese Zlatých Moraviec a sedem vo farbách Spartaka Trnava. Gólová radosť prišla až na ružomberskej adrese. Včera v stretnutí v Banskej Bystrici (3:2) Marko Kelemen dvakrát skóroval a prsty mal aj v tretej presnej „trefe“ MFK.

Áno, dlho som čakal, na svoj prvoligový gól. Som veľmi rád, že som takto chlapcom pomohol,“ dal sa počuť 22 – ročný dobre stavaný „hroťák“, ktorý pod Urpínom vybehol na ihrisko až v 66. min. „Odohral som celý predchádzajúci zápas proti Liptovskému Mikulášu v Poprade, bez akýchkoľvek zdravotných patálií, no v utorok na tréningu ma začal trápiť sedací sval. Azda z únavy, veď nebolo cítiť ani žiadne pichnutie. Pred zápasom sa ma tréner spýtal, či budem schopný nastúpiť aspoň na nejakých 20-30 minút,“ vysvetľoval Kelemen.

Bežala 73. min. a Dukla stále viedla 2:0, lenže potom sa na Štiavničkách začali diať veľké veci v réžii vicemajstra. „Pri prvom góle som si prevzal loptu niekde za polovicou ihriska. Keďže predo mnou bol obranca, mojou snahou bolo čím skôr sa dostať k bráne. Na konci akcie som hľadal spoluhráča na druhej strane, no stopér si loptu stečoval do brány. Hoci gól rozhodcovia pripísali mne. Keď sme úplne preklopili skóre, fajn ma našiel Matej Madleňák, podarilo sa mi na malom priestore otočiť, zatvoril som oči a vypálil. A vyšlo to.“ Takto opísal dva včerajšie kľúčové ružomberské momenty, ktoré šokovali nováčika, slovenský reprezentant do 21 rokov, ktorý prvé futbalové krôčky robil v Rožňave.

Hráč priznal, že medzi „dospelákmi“ ešte nikdy dva razy nerozvlnil sieť. Tiež dobre vie, že v kabíne mu to len tak neprejde. „Pokladník Števko Gerec sa už ozval. Vravel som mu, nech mi aspoň prískočné nejako odpustí. Ale asi z toho nič nebude,“ dodal Kelemen, ktorý v aktuálnej sezóne v troch dueloch sproboval i Konferenčnú ligu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia