M. Kelemen odmietol dve ponuky na vyrovnanie

M. Kelemen "odmietol" dve ponuky na vyrovnanie

RedakciaŠport25.11.2022

Ružomberský útočník Marko Kelemen, ktorého včera v Dunajskej Strede tréner Peter Struhár poslal do boja na druhý polčas, keď vystriedal Tomáša Bobčeka, mohol sa stať hrdinom dohrávaného duelu 11. kola Fortuna ligy na Žitnom ostrove. Domáci od 23. min. viedli gólom Nebylu, no urastený mladík zo Struhárovej družiny mal dve veľké príležitosti na zmenu skóre.

Matej Madleňák mi hlavou priťukol loptu. Obtočil som sa a ľavačkou trafil nohu brankára Petráša. Chýbalo aj trochu šťastia,“ uviedol Kelemen k momentu z 80. min., ktorý mohol byť gólový. O štyri minúty neskôr mal 22 – ročný futbalista Ruže ešte väčšiu tutovku. Bol v skvelej palebnej pozícii a pred ním stál len na bránkovej čiare Petráš. „Marekovi Zsigmundovi lopta nesadla a dostala sa ku mne. V prvej chvíli mi hlavou preblesklo, či nejde o ofsajd, no snažil som sa čo najlepšie zakončiť. Ušlo mi to o dvadsať-tridsať centimetrov.“

Hostia v 62. min. prišli o vylúčeného Mojžiša, ktorý tesne pred „veľkým vápnom“ fauloval Blackmana. Sympatické bolo, že nepríjemná ujma mužstvo nezlomila. Naopak, bola impulzom na zvýšenie ofenzívnych obrátok. „Od tohto momentu sme začali hrať veľmi dobre, ale možno neskoro. Hoci do konca ešte zostávala polhodina. Len škoda, nepremenených šanci. A tak sa bodovo vyšlo naprázdno. V oslabení sme vôbec nemysleli na to, že proti nám stojí silná Dunajská Streda, pozerali sme sa iba na seba,“ vravel ďalej Kelemen.

Hráča, ktorý priniesol vzruch pred domácu svätyňu, sme sa spýtali, aké pokyny dostal, keď ho tréneri nasadili na druhú „polku“ stretnutia. „Hlavnou úlohou pre celé mužstvo bolo niečo s výsledkom spraviť. Pobiť sa o body,“ znela odpoveď Kelemena, ktorý v štatistikách aj po včerajšku zostal na troch presných trefách.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia