M. Kochan má za sebou druhú plastiku krížneho väzu

M. Kochan má za sebou druhú plastiku krížneho väzu

RedakciaŠport31.7.2022

Bežala 22. min. zápasu 2. kola Fortuna ligy MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová (2:2), keď zostal na trávniku ležať domáci stredopoliar Matej Kochan. Hneď na prvý pohľad bolo zrejmé, že je zle. Sám hráč nebol schopný ani vstať zo zeme. Žiaľ, následná diagnóza potvrdila tú najhoršiu predtuchu. V utorok (27. júla) dôležitý článok ružomberskej kostry, ktorý pod Čebrať zavítal v lete 2017 z Podbrezovej, podstúpil v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku operačný zákrok u MUDr. Vladimíra Masaryka.

Išlo o roztrhnutý predný krížny väz na ľavom kolene a tiež bol poškodený vnútorný a vonkajší meniskus,“ objasnil svoje zranenie po strete s Nigérijčanom Cobnanom Kochan.

Prvé dní po operácii maród trávi hlavne v posteli. „Keď sa chcem niekde pohnúť, hoci na záchod, tak iba s barlami. Včera som však bol za chlapcami na štadióne, keď mali tréning pred stretnutím s Liptovským Mikulášom v Poprade. Už mám skúsenosť, že najťažší bude prvý mesiac,“ pokračoval Kochan.

Bolo to po sezóne 2018/2019 keď rodák z Brezna bol na plastike predného krížneho väzu, ale na opačnej nohe. Vtedy nasledovala výluku takmer na celý ďalší futbalový rok. Až v jeho závere Matej naskočil do dvoch „majstrákoch“. „Fakt, že človek podobné zranenie už zažil, len sťažuje jeho situáciu, hlavne, čo sa týka psychiky. Viem presne čo ma čaká, že nič sa nedá urýchliť. Musím sa tak nastaviť, aby som to zvládol. Momentálne najviac času trávim pri televízore, kde sledujem futbalové zápasy a filmy. Priateľka ma donútila zobrať do ruky i knižku, aby som toľko nečumel na obrazovku,“ dodal Matej Kochan, ktorého nedobrovoľná stopka prišla azda po životnej sezóne, v ktorej odohral vo Fortuna lige 23 zápasov, z nich väčšinu s vysokou visačkou kvality a nastrieľal šesť gólov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia