M. Kochan pokračuje na ružomberskej adrese

M. Kochan pokračuje na ružomberskej adrese

RedakciaŠport14.6.2021

Matej Kochan, ktorý pod Čebrať zavítal v lete 2017 z Podbrezovej, dnes popoludní podpísal s MFK Ružomberok nový kontrakt na jeden rok.

„Želám si, aby najbližšia sezóna bola lepšia než tá predchádzajúca, aby mužstvo nebojovalo do konca o záchranu, ale zase sa pobilo o prvú šestku,“ povedal pre náš portál 28 – ročný stredopoliar.

Kochan vo Fortuna lige odohral 144 zápasov, z toho 62 v ružomberských farbách, pričom takmer úplne, kvôli plastike predného krížneho väzu v kolene, vynechal súťažný ročník 2019/2020, keď naskočil len do dvoch stretnutí, čo spolu predstavovalo 42 minút. „Samozrejme, najdôležitejšie je zdravie, pokiaľ nie ste fit, nemôžete hrať,“ zdôraznil Kochan.

„Hneď príchod do ružomberského klubu bol vydarený, hrali sme Európsku ligu, kde sme sa prebojovali do 3. predkola hrali proti slávnemu Evertonu. Na to mám z tohto pôsobenia tie najkrajšie spomienky. Na druhej strane by som vygumoval všetky zranenia, ktoré ma obmedzovali. Dúfam, že už všetko zlé som si vyčerpal a bude zdravotne v poriadku,“ dodal brezniansky rodák Matej Kochan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia