M. Kochanovi robili športový pruh

M. Kochanovi "robili" športový pruh

RedakciaŠport24.1.2021

V jesennej časti fortunaligového ročníka 2020/2021 jeho meno nechýbalo ani na jednej zápasovej súpiske. Do štatistík si Matej Kochan pripísal ďalších osemnásť štartov (celkove je na cifre 137), ale 7. januára 2021 neotvoril spoločnú prípravu s MFK Ružomberok.

Vyradil ma športový pruh. Už v jeseni mi spôsoboval problémy. V poslednom jesennom zápase v Michalovciach som kvôli väčším bolestiam v bruchu, bol nútený striedať. Napokon po dohode s lekárom, som sa rozhodol podstúpiť operačný zákrok. Bolo to teraz vo štvrtok u doktora Róberta Adamova v Žiline. Dali mi tam takú sieťku na spevnenie,“ ozrejmil nám 28 – ročný ružomberský stredopoliar svoju tréningovú a zápasovú výluku.

Kedy ste začali pociťovať prvé príznaky?

„Presne si na to nespomínam, no posledných päť týždňov počas jesene už sa bolesti ozývali čoraz viac. Najprv som si myslel, že nejakými cvičeniami sa dám dokopy, lenže ukázalo sa, že operácia ma neminie.“

Aký je predpokladaný čas liečenia?

„Prestávka by nemala byť dlhá, za dáky mesiac by som mal byť späť.“

Kedy sa asi začnete individuálne hýbať?

„Momentálne ležím v posteli. Za týždeň mi vyberú stehy a potom by som už chcel niečo robiť. Najprv asi krútiť na stacionárnom bicykli a potom postupne pridávať ďalšie činnosti. Pretože nejde o nič vážne.“

V každom prípade je to ďalšia stopka vo vašej kariére, čo vy na to?

„Verím, že nebude dlhá. Pri predchádzajúcom zranení, vtedy išlo o roztrhnutý predný krížny väz na kolene, som vynechal takmer celú sezónu 2019/2020. Naskočil som až v posledných dvoch stretnutiach. Ale to bolo niečo iné."

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia