M. Kubová zlatá na Maratóne du Mont Blanc

M. Kubová zlatá na Maratóne du Mont Blanc

RedakciaŠport6.8.2021

Bola to obrovská výzva, ale popasovala sa s ňou excelentne. Ružomberská ultravytrvalkyňa Mária Kubová ovládla na 90 km trati svoju kategóriu nad 40 rokov na prestížnom Maratóne du Mont Blanc vo francúzskych Alpách.

O týchto pretekoch som sa dozvedela pred dvomi rokmi. Netrvalo dlho a už som sa prihlásila. Lenže tu nemáte osud vo svojich rukách. O šťastlivcoch, ktorí sa postavia na štart, rozhoduje, vzhľadom na veľký záujem, lotéria. Žiaľ, mne žreb neprial, no o rok to vyšlo,“ vysvetľovala M. Kubová (roč. nar. 1969).

Svoju ohromnú príležitosť ružomberská bežkyňa chytila poriadne za pačesy. Príprave na kros v Alpách venovala značnú pozornosť, keď nezabúdala ani na francúzske špecifiká a odmena bola naozaj sladká.

Prvý štart organizátori naplánovali o štvrtej hodine ráno. Na trať sme sa vydávali v troch vlnách, po desaťminútových intervaloch. Priznám sa, aktuálne pocity boli dosť zmiešané. Na jednej strane radosť, že som tu medzi vyvolenými, no na druhej mi hlavou prechádzali rôzne myšlienky, obavy, či to zvládnem. Napokon som to odbehla bez jedinej krízy za 16:48,27 hod. V absolútnom poradí to bolo 153. miesto a štrnáste medzi ženami. Celkove štartovná listina obsahovala 860 mien. Pocity v cieli boli úžasné,“ pripojila Mária Kubová, za rok 2020 strieborná v hlavnej súťaži žien v rámci Slovenskej ultratrialovej ligy.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia